77 obserwujących
702 notki
563k odsłony
  1430   0

Art-B, AMBER GOLD, GetBack afery przełomów geopolitycznych z interesami Izraela w tle

Tak się dziwnie składa, że w IIIRP co jakiś czas mają miejsce afery finansowe, których ujawnienie jest przysłowiową „musztardą po obiedzie” czyli „wybuchają” wtedy, gdy ich skutki(ukradzione pieniądze) znajdą bezpieczne schronienie a okradzionym serwowane są komisje śledcze i proces słupa(słupów) na otarcie łez.

I. Koniec zimnej wojny i słynna transformacja ustrojowa

Ten okres przełomowy wygenerował dwie wielkie afery pod skrzydłami służb specjalnych:

1. Afera FOZZ

Była to afera transformacyjna służb wojskowych WSI, pozwalająca komunistom i ich agenturze na przejęcie mocnych przyczółków ekonomiczno politycznych w nowej kapitalistycznej IIIRP.

Łączne straty wg aktu oskarżenia wynosiły 334 mln nowych zł (po kursie z 31 grudnia 1995 roku)

2. Afera Art-B

Ta afera pod osłoną służb z początków lat 90-tych XX wieku, była związana z operacją MOST czyli z finansowaniem przerzutu rosyjskich Żydów do Izraela via Warszawa, osłanianą przez specjalnie powołaną jednostkę wojskową GROM.

Za tą aferą stali założyciele Art-B Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski, agenci Mosadu wyprowadzający z Polski miliony dewiz i korumpujący młodą klasę polityczną?

II. Era polityki resetu USA-Rosja

3. Afera Amber Gold z OLT-Express

Ta afera zaczęła się z początkiem 2009 roku, gdy niwo wybrany prezydent USA ogłosił politykę resetu USA-Rosja, której celem było skłonienie Rosji do współpracy z USA i Izraelem w celu zlikwidowania programu atomowego Iranu na drodze wojny z Iranem.

Za współpracę Rosji z USA i Izraelem USA postanowiły płacić interesami Polski czyli powrotem Rosji do sowieckiej strefy wpływów w Europie Śr.Wsch. w tym i w Polsce.

W tym celu należało pozbyć się przeciwników parcia Rosji na zachód czyli śp. Prezydenta i elity związanej z PIS-em.

Na operację Smoleńsk 2010 i funkcjonowanie „seryjnych samobójców” potrzebna była służbom nielegalna kasa i stąd pomysł założenia firmy Amber Gold, która jako piramida finansowa oferujaca lokaty w złocie, pozwalała na okradzenie obywateli na około 800 mln PLN.

Pieniądze na finansowanie tych działań służb transportowano w gotówce i złocie samolotami firmy OLT Express z Polski do Hamburga.

III. Era polityki po klęsce polityki resetu USA-Rosja

4. Afera GetBack

W dniu dzisiejszym agenci CBA aresztowali na lotnisku Okęcie powracającego z Izraela byłego szefa GetBack-u Konrada Kąkolewskiego.

Znowu pojawiają pytania o związki szefa GetBack-u z Izraelem.

Okazuje się, że nabywcy akcji tej firmy stracili za 2017 rok 1.33 mld PLN(w 2016 roku firma osiągnęła 200 mln PLN).

Można podejrzewać, ze kasa została wytransferowana za granicę.

I tak jak w przypadku poprzednich afer zapewne użyto transportu lotniczego(szef ochrony Okęcia, niejaki Dziewulski pomaga w wywózce pieniędzy).

Toż to zwykłe zgarnięcie kasy i zwijanie interesu jak w przypadku Amber Gold.

Nie na próżno LOT uruchomił tyle dodatkowych połączeń z Polski do Izraela w 2017 roku.

Przecież kasy nie przelewali za pośrednictwem banków tylko wozili w gotówce i precjozach.

Mechanizm sprawdzony przez Amber Gold, kiedy to samoloty OLT Express kursowały z kasą do Hamburga.

Amber Gold był aferą służb epoki polityki resetu(finansowanie nielegalnych operacji służb takich jak operacja Smoleńsk 2010, seryjni samobójcy itp. a afera GetBack jest następcą afery Amber Gold(w 2012 zlikwidowano Amber Gold a powstał GetBack).

Tak jak potrzeba było finansować operacje Smoleńsk tak teraz trzeba ukraść kasę na szykowaną operację MOST 2(przerzut Żydów z Izraela do Polski, w wypadku wojny Izraela z Iranem).

Straty w kasie GetBack-u powstały w 2017 roku, roku intensywnych napięć pomiędzy Polską a izraelem/USA i diasporą żydowską.

Szefostwo GetBack-u w pismach do premiera M.Morawieckiego wskazuje na związki tej firmy z PIS i obozem prawicy i to samo twierdzi totalna opozycja.

O sprawie zatrzymania byłego szefa GetBack-u :

Kulisy zatrzymania b. szefa GetBack. Dokonano go zaraz po powrocie biznesmena z Izraela. "Trwają przeszukania jego apartamentu oraz siedziby firmy"

https://wpolityce.pl/polityka/399840-kulisy-zatrzymania-b-szefa-getback-dokonano-go-zaraz-po-powrocie-biznesmena-z-izraela-trwaja-przeszukania-jego-apartamentu-oraz-siedziby-firmy


Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale