158 obserwujących
4380 notek
4530k odsłon
1448 odsłon

Nieistnienie

Wykop Skomentuj84

Marszałek Witek zwróciła się do Trybunału Konstytucyjnego, aby ów zablokował posiedzenie wspólne Izb Sądu Najwyższego dla zabezpieczenia treści orzeczenia w sprawie sędziów, mianowanych przez neoKRS. Rzecz jest niemożliwa do realizacji, bo, jak przypomina profesor Sadurski, Trybunał Konstytucyjny nie ma takich kompetencji. Sędzia Hermeliński zauważa, że gdyby między Sejmem a Sądem Najwyższym był kompetencyjny spór, a nie ma, to TK powinien też zablokować parlament. Niemniej prezes Przyłębska wydała oświadczenie zgodne z wnioskiem pani marszałek Witek.

W rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu spotka się w Jerozolimie czterdziestu jeden przywódców państw. Nie będzie tam naszego prezydenta a główne uroczystości nie odbywają się w Oświęcimiu. Mamy przecież wszelkie podstawy, aby takie obchody organizować u nas. Może nas pominięto, bo w US News and World Report nie ma naszego kraju wśród dwudziestu pięciu najpotężniejszych państw świata, mimo że jeszcze prezydent Kaczyński tam Polskę lokował?

Najwyraźniej nie mamy szczęścia albo nasi politycy są niekompetentni. Zarówno w sprawach sądownictwa, jak i dyplomacji. Chyba wskutek tego po powstaniu z kolan przestaliśmy być widoczni.


Wykop Skomentuj84
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka