157 obserwujących
4204 notki
4338k odsłon
859 odsłon

Pożeranie

Wykop Skomentuj67

Zatrzymali agenta Tomka. Wkroczyli także do domów Mariana Banasia i siedziby NIK. Zdaniem szefa Izby bezprawnie. Wedle wielu komentatorów starają się tak przykryć paluszek pani Joanny. A by wystarczyło przeprosić za faka i przekazać pieniądze na onkologię. Byłoby przyzwoicie. A tak? Wygląda jak orkan w gremiach władzy. Zwłaszcza że NIK równocześnie rozpoczęła kontrolę w Prokuraturze Krajowej. Wzajemną chyba.

Ludzie zaangażowani w politykę zawsze pamiętają wiarygodne argumenty, padające z ust popieranych przez nich działaczy i niewiarygodne, głoszone przez przeciwników. Inne zapadają w niepamięć. Chroni to obserwatorów parlamentarnych zmagań przed dysonansem poznawczym.

Kiedy więc ktoś wierzy, że gorszy sort i animalny element czyha na jego tożsamość, z radością przyjmuje stwierdzenie, że chorzy na raka mają dość pieniędzy a rządowa telewizja mało, bo wykształciuchy nie płacą abonamentu. Dla nich więc wycofanie się z przegłosowanej ustawy o dopłacie dla TVP byłoby tchórzostwem. Gorszy sort ma wobec tego nowe powody do rozdzierania szat, ale czyni to stale, w związku z tym “biało-czerwona drużyna” jest bezpieczna.

Dobrozmieńcy też wyszukali w medialnych archiwach gest posłanki PO sprzed lat, przypominający podrzynanie gardła i za usprawiedliwienie siebie uznają, że ona również wtedy nie przeprosiła. To metoda najczęściej stosowana w piaskownicy. “To on zaczął”, tak się to nazywa.

Tym razem jest jednak nowy element. Wojna w rodzinie. Okazuje się, że ofiarą politycznych zmagań padają też ci, którym się coś “po prostu należało”. I tu nie ma żartów.

Kąsa bowiem umierająca monarchia. To stara prawda, głoszona już dawno przez Hemingwaya. Z uznanymi zaś konstatacjami się nie dyskutuje.


Wykop Skomentuj67
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka