Gorące tematy:

158 obserwujących
4371 notek
4523k odsłony
1259 odsłon

Konieczność

Wykop Skomentuj158

Co zrobić z TVP? Przecież nie obsadzić własnymi nominatami, jak dobra zmiana uczyniła z publicznymi mediami, janowską stadniną koni czy innymi dobrami wspólnymi. Trzeba telewizję sprzedać i uzyskane pieniądze przeznaczyć na coś lepszego, na przykład ochronę zdrowia. Propagowanie zaś dziedzictwa narodowego i misję należy pozostawić komercyjnym publikatorom, pracujących na zlecenie ministerstwa kultury, ale za każdym razem wybieranym w publicznych przetargach, dla których by warunki określało prawo.

Problem obsady tworzą też spółki skarbowe. Trzeba je również sprzedać. Wtedy nie tylko gminny sekretarz będzie miał dostęp do stanowiska prezesa największej w Europie kopalni miedzi. Podatki zaś zasilą budżet, bo dochody sprywatyzowanych przedsiębiorstw są znacznie większe od państwowych. Wszak pracownicy zarządu prywatnych podmiotów dopiero w następnej kolejności po zysku szukają “dupokrytki” dla swoich decyzji.

Publiczne czy państwowe instytucje nie mogą być po każdych wyborach przedmiotem kolejnych czystek i ewentualnie wpadać pod zarząd jakichś “fachmanów” z coraz to innych pipidówek. Po upadku dobrej zmiany nie można też zostawić na stanowiskach beneficjantów zasady “nam się to po prostu należy”.

Jeżeli więc opozycja ma konsekwentnie wdrażać regułę, że nie zemsta, a rozsądek warunkuje decyzje, nie ma wyjścia. W przeciwnym wypadku będziemy mieli następną serię zdarzeń dzielących Polaków na lepszych i gorszych. Tyle tylko, że wtedy maski zdradzieckich mord ozdobią oblicza zupełnie innych elegantów.

No i szatan znowu będzie potrzebny dla usprawiedliwienia kolejnych afer.


Wykop Skomentuj158
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka