157 obserwujących
4299 notek
4441k odsłon
404 odsłony

Zadziwienia

Wykop Skomentuj61

Otworzą państwowe sklepy, aby pośrednicy nie zarabiali na płodach rolnych. Tego pragną rolnicy. A może oni sami zaczną w miastach sprzedawać swoje produkty? Zobaczą jaki koszt to pociąga, kiedy w dodatku za interes się bierze amator. I ile taki pośrednik musi zostawiać państwu z tego, co chłop swoją krwawicą itd.

Za komuny ludowe państwo się jako właściciel chroniło za szacowną nazwą Spółdzielni Spożywców. Dodano jej tylko nazwę “Powszechna”. Teraz więc zapewne będzie “Narodowa”. Nie zatem PSS a NSS.

Wzrost gospodarczy tworzą wielkie inwestycje, mówili wczoraj Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki na przekopie Mierzei Wiślanej. Gierek też tak mówił. I zbudował mnóstwo rzeczy, za które płaciliśmy jeszcze w XXI wieku, mimo że peerel dawno zbankrutował.

Jak zaś wyglądają te wzrostodajne inwestycje, pokazuje poniższy wykres, ujawniony na Twitterze przez Alicję Defratykę:

image

Wedle znawców przekop z morza do rzecznego portu nie przyniesie niczego, poza kosztem jego pogłębiania. Ale zdaniem obecnych władz wzmocni nam suwerenność. To jak każda cegła ułożona w Nowej Hucie była pociskiem wymierzonym w imperializm.

Inne też oznaki wskazują, że mamy jedynie słuszne rządy. Oto urząd prezydenta kosztuje nas prawie tyle, co dwór Elżbiety II i znacznie więcej jak ich monarchowie kosztują Holendrów, Hiszpanów czy obywateli krajów skandynawskich. Pomimo więc kiepskich inwestycji, dogoniliśmy jakoś Zachód.

Jesteśmy też państwem tajemniczym. O dobrze zmienionej Polsce Jerzy Sawka pisze, że “Dziwny jest ten kraj. Nienawidzi tego czego nie ma: Żydów, uchodźców, komunizmu. Niszczy, to co ma: konie arabskie, Opole, Unię Europejską, Puszczę Białowieską, Trójkę. Czci wydarzenie, którego nie było: zamach smoleński. I dziwi się, że świat go nie rozumie”.

Czyli od peerelu się chyba różnimy. Wtedy jednak było wiadomo o co i o czyj interes chodzi.


Wykop Skomentuj61
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka