158 obserwujących
4375 notek
4526k odsłon
2752 odsłony

Edukacja

Wykop Skomentuj153

W Ameryce rewolta. Płoną sklepy, bo komisariaty już raczej są do cna wypalone. Gwardia Narodowa na ulicach. Stan wyjątkowy w Georgii. Policyjne auta rozjeżdżają tłum, obrzucający je nieczystościami. Prezydent Trump ukryty w schronie, rujnując autorytet urzędu wydaje komunikaty, które zaogniają sytuację. Wszystko w następstwie brutalnego zatrzymania Afroamerykanina, który zmarł przy tym w wyniku okrucieństwa funkcjonariusza.

Wykluczeni w Stanach, głównie czarnoskórzy mają “białasów” do odreagowania niewolnictwa i segregacji rasowej. W Liberii jednak, gdzie zgodnie z zamysłem jej twórców utworzono republikę czarnoskórych wyzwoleńców z Ameryki, rychło powstał najbardziej autokratyczny i skorumpowany reżim na świecie, znacznie bardziej opresyjny dla potomków niegdysiejszych niewolników od gnębicieli ich przodków. Tam już do prześladowania byli tylko współplemieńcy.

Niestety my też dźwigamy bagaż niewolnictwa, chłopskiego. I też słono płacimy za nie. Najpierw zbiorowo, komuną, która opanowała Rosję i wszystkie demoludy. Teraz sami, ale również populizmem. On pozwolił z rodaków wydzielić element animalny, optujący za “wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika”. Umożliwił przyprawianie mu zdradzieckich mord i wysyłanie na rolę, jeżeli chce więcej zarabiać. Szczęśliwie w Polsce XXI wieku rzecz się rozgrywa w propagandzie, nie jak w Liberii, ale nawet zważywszy proporcje widać, że zmierzamy do chaosu.

Aby dorosnąć do demokracji, trzeba czasu. Nie możemy się zatem dziwić restauracji u nas komunistycznej mody dzielenia Polaków na dobry lud pracujący miast i wsi i niegdyś na złych sługusów imperializmu a teraz wprost na drugi sort. Wszystko zaś pod batutą demagogów prezentujących znakomite samopoczucie. Modelowego takiego polityka, który nadał sobie tytuł “pana wszystkich stworzeń i pierwszego pogromcy Imperium Brytyjskiego”, dziennikarze nazwali niegdyś Radosnym Krokodylem.

Mamy więc przekaz dla następnych pokoleń. Za zniewolenie rodaków pokutuje się przez stulecia.


Wykop Skomentuj153
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka