157 obserwujących
4327 notek
4474k odsłony
398 odsłon

Zdrowienie

Wykop Skomentuj39

Pandemia stawia nowe wymagania nie tylko władzom, ale też gospodarce. Ten, kto wcześniej je zrozumie i się do nich przystosuje, odniesie spore korzyści. Im więcej firm się znajdzie w grupie przedsiębiorczych, tym mniej też dotkliwa będzie bessa dla wszystkich obywateli.

Nie ma oczywiście jednej, jedynie słusznej recepty. To od razu ustawia państwa etatystyczne w gorszej sytuacji. Centralne bowiem zarządzanie jest z natury nieelastyczne i ignoruje miejscowe warunki. Państwo jednak może zadbać o stabilność i przewidywalność wymogów ochronnych, co przedsiębiorcom bardzo ułatwi postępowanie.

Przede wszystkim zaś powinno się upowszechnić testowanie i ochronę zdrowia wyposażyć we wszystko, co potrzebne do zwalczania epidemii. Tam są teraz potrzebne państwowe pieniądze.

Po drugie cenne są wszystkie możliwe środki unijne. Należy zatem usunąć ideologiczne przeszkody w ich pozyskiwaniu. Wystąpienie tedy ministra sprawiedliwości do premiera, aby interweniował w sprawie przywrócenia unijnego finansowania w ramach partnerstwa gminom, które się ogłosiły strefami wolnymi od LGBT jest dowodem niezrozumienia istoty problemu. Należy raczej wojewodów zobligować do unieważniania uchwał sprzecznych z europejskimi wartościami.

Po trzecie należy ukrócić wszelkie próby wykorzystywania nadzwyczajnej sytuacji do oszukańczych sposobów uzyskiwania materialnych korzyści. Jeżeli więc już mają funkcjonować jakieś specjalne uregulowania, to właśnie w zakresie zwalczania malwersacji wykorzystujących zarazę.

No i wypadałoby zaprzestać zarówno propagandy sukcesu jak i rozdzierania szat nad mizerią, powodowaną przez koronawirusa.

Niech każdy robi swoje i nie przeszkadza innym a jeszcze będzie normalnie

Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka