158 obserwujących
4368 notek
4521k odsłon
345 odsłon

Zróżnicowanie

Wykop Skomentuj47

Uważacie, że Polska różni się istotnie od Białorusi? Czym? Członkostwem w UE, niezależnymi mediami, częściowo niezależnymi sądami? Pełna zgoda. Mam tylko problem z tym, że likwidacja właśnie tych rzeczy, które nas różnią od Białorusi, jest obecnie na agendzie naszych przywódców [Marcin Matczak].

Aleksandr Łukaszenka postawił dobrą zmianę w paskudnej sytuacji. Od lat zarządza Białorusią niczym PGR-em. Aliści stosuje siłę, mimo posiadania znacznie większych niż u nas możliwości dokonywania propagandowych manipulacji.

Władca Białorusi nie wymyślił nowego wroga, tradycyjnie pozostając przy zachodnich imperialistach. Dobra zmiana działa w trudniejszym środowisku. Musi więc mieć przeciw sobie bardziej wyrafinowanych nikczemników. Imperialistów zatem skryła za wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika. Na pierwszy zaś plan wysunęła odmieńców seksualnych, kryjąc ich pod eufemizmem ideologii LGBT.

Prezentację też zdolności do stosowania przemocy usprawiedliwiono u nas koniecznością pokonania popleczników nożownika. Oni właśnie mają tworzyć mityczną ideologię LGBT, zmierzającą jakoby do nauczania przedszkolaków nieobyczajności. Wyszczególniono je na plandece furgonetki, demonstracyjnie zniszczonej nożem przez transseksualistkę.

Białoruś ukazała wprost to, co u nas zaprezentowano w zawoalowany sposób. Teraz więc dobra zmiana stoi w konieczności krytykowania poczynań, które przeciwnicy również jej przypisują.

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, przekonuje lud, doświadczony peerelowską propagandą. Okazuje się, że również u zagranicznych despotów. Nawet jak się jej dopuszcza ciepły człowiek, który oponentów wprawdzie bije, ale nazywa tylko owcami.

Chociaż to może przypadek, że pani Cichanouska schroniła się na Litwie.


Wykop Skomentuj47
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka