158 obserwujących
4403 notki
4550k odsłon
980 odsłon

Odpłata

Wykop Skomentuj49

Panowie Kaczyński, Sasin i Ziobro są najgorzej ocenianymi członkami nowego gabinetu. Najlepsze oceny zebrał Mateusz Morawiecki i… Mariusz Błaszczak. Tak wynika z sondażu, przeprowadzonego przez IBRIS dla Rzeczpospolitej. Wszyscy oni przewodzą biało-czerwonej drużynie, nie ma więc pozornie powodów do takiego zróżnicowania. A jednak je znaleziono. I to wśród zwolenników dobrej zmiany. Jej przeciwnicy przecież wszystkich wymienionych polityków traktują jednako. Źle.

Rząd może dowolnie kształtować swoją strategię, jeśli tylko ma społeczne poparcie. To stara zasada, ograniczona jedynie normami prawnymi. Wiemy, że dobra zmiana je przekracza, ale i tak miała wymaganą większość. Okazuje się jednak, że teraz niezupełnie. Protagoniści biało-czerwonej drużyny są dla niej obciążeniem. Nie da się tego lekceważyć twierdząc, że w ocenie musieli uczestniczyć respondenci, którzy przez wyrazicieli władzy wprost byli nazywani ciemnym ludem.

Można przytaczać dowody na zaślepienie wyborców dobrej zmiany. Chociażby niewrażliwość na paski z TVP, informujące o treściach audycji. Na przykład, że mówi właśnie Małgorzata Skłobucka, z Kłobucka właśnie albo Hanna Zlublina, z Lublina, no bo skąd? Oglądalność TVP spadła do poziomu w normalnych warunkach skutkującego bankructwem. Wielu więc odpadło z rzeczonej większości. Wyraźnie widać, że trud propagandysty jest u nas równy mozołowi górnika. Wszak kopalnie też plajtują.

Kiedy się jeszcze funduje mediom jakieś antyszczepionkowe prawdy, pierwszomajowe demonstracje zastępuje pielgrzymkami notabli, czyli próbuje odwrócić cywilizacyjne tendencje, mamy pełnię obrazu, który jest prezentowany światu. I powody trudności, jakie niebawem nas zaczną gnębić w zglobalizowanej współczesności. Przecież w takich warunkach świat musi nas odsunąć na margines.

Trudno więc się dziwić, że dobra zmiana też oczekuje ...zmiany. A że jej preferencje na razie odpowiadają wymienionym w porzekadle o siekierce i kijku, to słabe wielce pocieszenie.

Erozja bowiem poparcia zawsze się kończy wyborczą przegraną.


Wykop Skomentuj49
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka