160 obserwujących
4616 notek
4748k odsłon
  1784   1

Zdumienia

W punktacji zamieszczonych tam artykułów awansowano katolickie pisma, zdegradowano świeckie. Podniesiono rangę słabszych, obniżono oceny wielu publikatorów, uznawanych przez PAN za lepsze. Tak Daniel Passent prezentuje decyzje ministra Czarnka w sprawie liczby punktów, przyznawanych naukowcom za publikowanie wyników ich badań.

– Po raz trzeci modlimy się za ofiary pedofilii i coraz jest gorzej z tym problemem – tak mniej więcej Tomasz Terlikowski skomentował modły, zainicjowane przez duchownych dla poprawy losu wiernych, molestowanych w dzieciństwie przez księży.

– Czyli książka wybitnych badaczy Holocaustu to skaza na dumie narodu, a faszysta na czele oddziału IPN to ucieleśnienie tej dumy, tak? To komentarz Tomasza Lisa dla powołania hajlującego niegdyś publicznie polityka na szefa wojewódzkiego IPN. PiS jest za jego odwołaniem, ale czy będzie to skuteczne?

– Moje dzieci nie pojechały na ferie. A pierwsze dziecko w państwie pojechało na narty. Trochę niesprawiedliwe – pisze Sławomir Nitras. To bez komentarza, samo bowiem w sobie jest dostatecznie wymowne. Wszak co wolno wojewodzie… itd.

Sąd w Krakowie w sprawie wizyt na Wawelu z kwietnia 2020: Jest już wiedzą powszechnie znaną, że obostrzenia nie miały podstawy prawnej. Czyli: dzięki wydaniu bezprawnych rozporządzeń rządzący sami uniknęli odpowiedzialności karnej za łamanie własnych obostrzeń. Tak Mikołaj Małecki ocenia praworządność dobrej zmiany.

Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, jeśli do kolejnego posiedzenia sejmu – to zaplanowane na przyszły tydzień – nie dojdzie do porozumienia w Zjednoczonej Prawicy, może dojść do testu sejmowej większości [Katarzyna Kolenda-Zaleska, 300polityka.pl]. Dobra zmiana się pogarsza?

– Świat wysyła łazika na Marsa, a u nas ogłasza się narodziny familiologii, promuje wydziały teologiczne, wprowadza dzieła JP2 do podręczników szkolnych i zwiększa punktację pism naukowych, do których swe artykuliki wsadził @CzarnekP . Widzicie różnicę? To Marek Migalski.

I by było puentą. Bardzo pesymistyczną gdyby Jarosław Gowin pozostał w koalicji rządowej. Aliści chyba nie pozostanie. I będzie wybawcą narodu.


Lubię to! Skomentuj89 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka