158 obserwujących
4568 notek
4709k odsłon
  1804   2

Carycyn

Ostatnia rzecz, z którą można skojarzyć premiera Morawieckiego i rząd PiS to "etos naprawy państwa". Mafia vatowska w Ministerstwie Finansów, afera KNF, rozbite wojsko przez Macierewicza, zniszczone stadniny koni arabskich to tylko kilka przykładów. Ubrał się diabeł w ornat… [Tomasz Siemoniak].

Ku zdumieniu dziennikarzy Marek Suski został szefem rady programowej Polskiego Radia. Na początek musiał błysnąć jakąś carycą. Oświadczył więc dziennikarzom, że do niemieckiego radia by nie przystąpił.

Fundusz Odbudowy UE ma nam przynieść ćwierć biliona złotych - 23 mld. € w dotacjach oraz 34 w formie niskooprocentowanych pożyczek. Aby to osiągnąć, trzeba do 30. kwietnia przedstawić Komisji Europejskiej plan wykorzystania tych środków.

Wcześniej zaś należy ratyfikować brukselskie ustalenia, z których jeszcze niedawno tak dumny był premier Morawiecki. Solidarna Polska jest jednak przeciw. Fundusz bowiem jest obwarowany przestrzeganiem praworządności. Premier więc teraz oświadcza, że nie ma się z czym spieszyć. Obecne przekazy dnia pewnie nakażą mówić, że nie zależy na jakiejś odbudowie, bo modelowo sobie poradziliśmy z zarazą.

Minister Rau usłyszał w rozmowie telefonicznej od swego amerykańskiego odpowiednika, że Stany liczą na współpracę z Polską w obronie demokratycznych wartości: wolności mediów i praworządności. Tak sekretarz stanu Antony J. Blinken napisał w swoim oświadczeniu o rozmowie. W komunikacie naszego ministra nie było o tym wzmianki.

Susłoidyzacja [Dorn] polskiej polityki niezmiennie jest groźna dla naszej gospodarki i powiązań z Zachodem. Okazuje się jednak, że dobrozmienna, czyli najlepsza w świecie praworządność może być jeszcze bardziej szkodliwa.

Lubię to! Skomentuj61 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka