164 obserwujących
4709 notek
4832k odsłony
  809   1

Ładowanie

Podwyżki już dawno Prezes obiecał swoim parlamentarzystom, ale nie było okazji dla ich wprowadzenia. Teraz weszły. Przyznano je reprezentantom wszystkich opcji politycznych. Dzięki rozporządzeniu premiera.

Polski Ład, intensywnie propagowany przez wyrazicieli dobrej zmiany, nie budzi entuzjazmu Polaków. Tylko 8% pytanych odpowiada, że na nim zyska. Około 10% indagowanych ma nadzieję, iż się im on opłaci. Pozostali nie są zadowoleni z dobrozmennego projektu, a 30% trwa w przeświadczeniu, że zdecydowanie na nim stracą.

Dzięki podwyżkom wynagrodzeń powstała jednak grupa Polaków, która od razu ma oczywistą korzyść z poczynań dobrej zmiany. Parlamentarzyści więc powinni w Polskę ponieść wieść o szczodrości władzy i prezentując siebie rozproszyć wątpliwości prostych zjadaczy chleba co do jej intencji. Nawet gdyby chodziło o zastrzeżenia konsumentów przyswajanego miskami ryżu, znanych z dawnych propozycji rozwiązywania problemów płacowych.

Sprawiedliwość bowiem jest fundamentem państwa. Kiedy więc ono podejmuje niepopularne decyzje, zmierzające do zażegnania skutków pandemii, sprawiedliwe jest podnoszenie zarobków obywateli. Kiedy jednak nie ma na to pieniędzy, podnosi się pensje reprezentantom, aby dawali reprezentowanym przykład, jak się znosi trudy wychodzenia z kryzysu.

Tylko kto właściwie za to wszystko zapłaci?


Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka