163 obserwujących
4738 notek
4859k odsłon
  437   0

Establishment

Do krępującej sytuacji doszło w jednej z restauracji w Brukseli w pobliżu @Europarl_PL. Pan Europoseł @PatrykJaki po zjedzeniu tam kolacji poprosił o rachunek a następnie po ponownym własnoręcznym przeliczeniu należności wyszło mu, że restauracja jest mu winna 124,50 Euro [Radosław Sikorski].

Doktor europoseł przedstawił w Sejmie analizę, opracowaną na podstawie ekspertyz dwóch profesorów. Wynika z nich, że na członkostwie w Unii tracimy mnóstwo pieniędzy.

Nie dość, że łatwo zakwestionować tam błędy, to pominięto fakt, że europejscy inwestorzy w Polsce płacą za wykorzystanie polskiej siły roboczej, naszych surowców, mediów, energii, terenów, usług. Płacą także u nas podatki. W rezultacie ich zyski stanowią ułamek tego, co zainwestowali. No i mają do nich całkowite prawo. Twierdzenie więc, że tracimy, nie ma sensu. Zresztą przeważnie inwestują je u nas ponownie.

Prezydent powiada, że spór w sprawie Turowa jest efektem zmowy czesko-niemieckiej. Kiedy spisek się uda, będziemy zmuszeni kupować energię od Niemców. Wedle ministra Ziobry spór zainicjowała zmowa niemiecko-rosyjsko-czeska. Także aby nas zmusić do importowania elektryczności.

Tyle że nasz prąd jest znacznie droższy od zagranicznego i w takich warunkach lepiej nie rozkopywać górotworu, nie osuszać przyległych obszarów, tylko kupować od lepszych producentów. Jedynie ktoś niegospodarny wydaje pieniądze na produkcję tego, co może kupić taniej. Polakowi zaś przysługuje nie polski produkt, a najlepszy.

Wedle oficjalnej propagandy to polityka klimatyczna Unii ma powodować, że mamy najdroższy prąd w Europie. Czyli ci, którzy potrafią wytwarzać energię taniej, są naszymi wrogami. Ci właśnie, którzy jakoby wbrew nam zabiegają o to, aby też Polacy nie umierali z powodu smogu, aby nas nie trapiły huragany, powodzie, nawalne deszcze. No i jeszcze byli w zmowie z naszym rządem, który taką politykę akceptował.

Najwyraźniej oczywiste oczywistości nie docierają nie tylko do ciemnego ludu, ale też do jego elit. Nic bowiem nie zakrywa tak rzeczywistości jak jedyna słuszność. I wiara w spiski. Kiedy się wyznaje ideologię, to musi być winny jej niepowodzeń. Żadna zaś jeszcze nie była bez wad.

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka