163 obserwujących
4734 notki
4856k odsłon
  217   0

Znów

— Ponoć w sieci można już kupić fałszywe zaświadczenia o byciu bratanicą/bratankiem, siostrzenicą/siostrzeńcem posła PiS. Niezbędne w konkursach na stanowisko w spółkach Skarbu Państwa — pisze Roman Giertych.

Pozostaje to w związku z akcją niezależnych mediów, które starają się jakoś opisać zjawisko. Tak są solidnie skrywane materiały, o tak rozpowszechnionym procederze, że wspólnie muszą się do tego zabrać redakcje Gazety Wyborczej, Radia Zet i Onetu. Łącznie zatrudniono pięćdziesięciu dziennikarzy do rozwikłania problemu.

— Jeżeli ktoś postuluje, by ludzie znowu nosili maski na zewnątrz, niech pokaże badania skuteczności takiego rozwiązania. W polityce nie ma miejsca na zabobony. Ilu ludzi i jak długo musi nosić te maski, by uniknąć jednego zakażenia? — na Twitterze przekonuje posłanka PiS, Anna Maria Siarkowska.

— Nie jesteśmy populacją do wyszczepienia, jesteśmy wolnymi ludźmi, którzy sami decydują o tym, co jest dla nich dobre — mówiła rzeczona pani Siarkowska podczas inauguracji kolejnej organizacji zrzeszającej antyszczepionkowców.

Zarówno szczepionkowa płaskoziemskość jak i nepotyzm są absolutnie przeciwne oficjalnej retoryce (dawniej była to linia) partii. Trudno się oprzeć refleksji, że formacja, która nie potrafi opanować własnych szeregów, tym bardziej nie poradzi sobie z państwem. A jak wygląda polityka zagraniczna w tych warunkach, widać gołym okiem.

Najgorzej jednak wypada w tym wszystkim Prezes. Partia to on, ale członkowie nie uznają jego zasad. Nie tylko więc musi tolerować absurdalną dywersję swych posłów przeciwko własnemu rządowi, ale też jest bezradny wobec tego, co zwalcza. Jest nieskuteczny w tym dziele mimo przymierza z samym Pawłem Kukizem.

Kiedy się jednak jest omnipotentnym, to jest się też bezsilnym. Na tym polega sprzeczność, tkwiąca w człowieku, noszącym nieograniczoną ideę w ograniczonym bycie. W sytuacji kiedy tylko nic może być wszystkim, musi to przynosić zawód. Także jednak radość.

To jak z rosnącymi wprawdzie cenami. Wszak to dzięki inflacji emeryci nie muszą nosić ciężkich zakupów.


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka