166 obserwujących
4935 notek
4989k odsłon
  1442   2

Powtarzalność

Rządzi nami człowiek przepełniony nienawiścią. Ludzie, którzy nie należą do układu, któremu patronuje, „żyją z cwaniactwa”. Bo przecież uczciwa praca to tylko ta w ramach programu „Cześć Wujku” [Marek Belka].

Tak profesor ekonomii skomentował wypowiedź Prezesa o posunięciach rządu i propozycjach zmniejszenia akcyzy na paliwa. — Tylko ci, którzy żyją z cwaniactwa mogą na tym stracić [na Polskim Ładzie - przyp. red.]. A cała reszta na tym zyska. To wymaga pieniędzy, więc ja bym dochodów państwa nie zmniejszał. Natomiast sugerowałbym, żeby różnego rodzaju podmioty gospodarcze ograniczyły swoją ekspansję dochodową — mówił Jarosław Kaczyński w RMF FM.

Wynika z tego, że państwo będzie drenować kieszenie obywateli poprzez podatki, nałożone na podstawowe produkty. Jednocześnie możliwość zarabiania pieniędzy przez przedsiębiorców będzie ukrócona. Mimo że płacą oni też podatki od dochodów, tworzą miejsca pracy, inwestują w rozwój gospodarczy. W rezultacie zatem ich eliminowania straci lud pracujący miast i wsi.

W ogóle sugestia, aby przedsiębiorcy nie zabiegali o dochód wyjaśnia też powody coraz niższej efektywności spółek skarbu państwa. One, jak w Peerelu, nie będą zarabiać, tylko realizować ideowo-polityczne cele partii. Rychło więc się okaże, że nie można inwestować w nowe zakłady przemysłowe, bo nie będzie stać budżetu na dokładanie do ich działalności.

Z drugiej strony powstaje też kasta cześćwujkowców. Kiedy więc dobra zmiana się upora z prywatnymi przedsiębiorcami, nie poprowadzą oni państwowych zakładów, które opanowali pod egidą dobrej zmiany. Nie nadają się. Podobnie jak kiedyś nomenklatura, która się uwłaszczyła na państwowym i kiedy brakło państwowych dopłat, padła pod ciężarem wyzwań, na jakie nie była przygotowana.

Jest bowiem w ekonomii albo kapitalizm, albo krach. Trzeciej drogi nie ma. I każdy gospodarczy symetrysta jest w błędzie. Podobnie zresztą jak polityczny. Rzeczywiście bowiem mamy antypis albo widmo bankructwa.

Bo ogólnie symetria jest pięknem idiotów.


Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka