165 obserwujących
4784 notki
4889k odsłon
  296   1

Przezorni

Wprowadzą nowy przedmiot nauczania. Nazwali go historią i teraźniejszością. Już jakiś zdolny propagandysta (w dobrej zmianie nie ma innych) nazwał go hitem. Zajmie godzinę lub dwie tygodniowo, ale nie spowoduje dłuższego zasiadania dzieciarni w ławach szkolnych. Zmniejszy się czas nauczania jakiegoś innego kierunku. Można się założyć, że większość wie doskonale, który przedmiot nie padnie ofiarą dobrozmiennej wynalazczości.

PiS zabija, pisze Ernest Skalski. I wcale nie chodzi tu tylko o zwłoki uchodźców, znajdowanych w przygranicznych bagnach. Mowa głównie o Polakach. Nie szczepimy się przeciwko covid 19. Ludzie umierają z powodu zakażenia wirusem i z braku pomocy, kiedy przeciążona ochrona zdrowia nie nadąża za potrzebami chorych, dotkniętych inną przypadłością.

Duchowni mieli moralne zastrzeżenia do szczepionek. Podobno wywodzią się od abortowanych płodów ludzkich. Episkopat uznał jednak za dopuszczalne korzystanie z nich przez wiernych, którzy są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi. Władze nie oponowały przeciwko takiemu postawieniu sprawy. Antyszczepionkowcy zyskali zatem ideologiczne wsparcie i mamy skutki. Odnotowano też nawet napady na punkty szczepień.

Wszystkie dawne demoludy niechętnie się szczepią. Wynika to z zakorzenionej tam nieufności do władz. Rosjanie wymyślili własną szczepionkę, którą nazwali sputnikiem. Też mają zdolnych propagandystów. Tam popi nie odstręczają od jej stosowania. Nie odważają się. Mimo to widać, że i tak lek nie jest popularny, skoro szpitale są zapchane pacjentami, zarażonymi covidem. Rosjan może odstręczać nazwa. Nazbyt jest pompatyczna, aby nie budziła nieufności.

U nas działa i wstręt do rządowych zaleceń i dewocja. Troską zresztą władzy były raczej cnoty niewieście. Także ich odpowiedniki. Aborcja na przykład. Teraz się pewnie młodzież dowie też czegoś o męskich przymiotach. W niektórych szkołach dziewczynki już muszą się ubierać tak, aby nie zwracać na siebie uwagi ...nauczycieli(?). Bo koledzy jeszcze chyba nie dorośli. Sięgną więc do literatury. Ciekawość dzieciarni nie ma granic. Tak więc czy owak nikt w dobrej zmianie nie może mieć głowy do jakiejś tam zarazy.

Skoro się jednak gotujemy do trzeciej wojny światowej, musimy być przygotowani na ofiary A powiadają, że PiS prowadzi politykę dojutrkową.


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka