166 obserwujących
4970 notek
5013k odsłon
  211   2

Putnonsens

Stale muszą być wyręczani

– W zemście za to ze strony Kremla popłynęła groźba, następnie groźba ta, groźba odcięcia gazu, dzisiaj rano została zrealizowana – oznajmił szef rządu w Sejmie, demonstrując gniew. Chodzi mu o moskiewską zemstę za nałożenie sankcji na oligarchów i ruskie firmy.

– Historyczny dzień. Polska niezależna od rosyjskiego gazu. Koniec z szantażem Moskwy. Tak się dba o interesy Polski – radośnie napisała Beata Mazurek.

Dwie wypowiedzi wyrazicieli zmiany dobra w zupełnie różnym tonie. Przekazów dnia już tam nie ma, czy co? Może to dlatego, że gaz nam Putin odebrał, jak już przyszła wiosna i nie potrzeba go wiele?

Szczęśliwie ta wstrętna Unia nas uratuje od ewentualnych kłopotów. I to pomimo zastrzeżeń Marka Suskiego, który zresztą opozycji przypisał winę za rzeczony czyn Moskwy.

Kontrakt bowiem na gaz z Norwegii, na który już od jesieni tak bardzo liczy zmiana dobra, wedle posła Nitrasa opiewa teraz tylko na dwa miliardy metrów sześciennych rocznie. Putin odebrał ich nam prawie dziesięć. Jeżeli więc na Brukselę się wypniemy, będziemy jeszcze bardziej dumni i bladzi jak teraz. Z zimna.

A swoją drogą to absurdalne, że w praktykowaniu tego, do czego chcemy przymuszać Niemców, muszą nas zastępować Moskale.

Propaganda jest manipulacją przekonaniami i mitami, kształtującymi zachowania mas. Jak jednak ciemny lud ma uwierzyć, że Putin to sprawca putinflacji i w ogóle typ spod ciemnej gwiazdy, skoro zmianę dobra wyręcza w dbaniu o interesy Polski? No jak?

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka