166 obserwujących
4970 notek
5013k odsłon
  267   3

Nieciągłość

Jesteśmy jednak narodem wybranym?


Przeciek cennika jednej z agencji PR za artykuł w wolnych mediach:
- sugerujący brak szans opozycji 30 000 PLN
- artykuł o podziale w opozycji 25000
- wyśmiewanie liderów opozycji 22 000.
Płatne legalnie w zleceniu za coś.
Oczywiście nie wszystkie takie artykuły są za kasę
. [Roman Giertych]

Tomasz Lis napisał coś podobnego w ostatnim Newsweeku. Nie podaje nazwisk, ale opisuje skutki. Sugeruje, że w Polsce tylko niektóre redakcje są niezależne. Media już nie. To zaś za sprawą powiązań dziennikarzy z propagandystami obozu władzy.

Ma tam również dochodzić do klasycznych absurdów. Podobnie jak w każdej dziedzinie zmiany dobra. W ich wyniku miliony otrzymuje zespół, który zupełnie niczego nie wydaje. Bodaj w ogóle panuje prawidłowość, że im mniejszy zasięg przekazu, tym większe dopłaty.

Rzecz jest wspierana przez symetryzm. Udając obiektywizm zrównuje się PO z PiS-em oraz szuka alternatywy dla obu tych ugrupowań, gnębiących rzekomo Polskę od 30 lat. Ponieważ żadna z pozostałych partii nie osiąga poparcia na poziomie rzeczonych dwóch, równocześnie jakoby złych, symetrysci za rzekomą bezradność atakują całą opozycję. Zgodnie z leninowską definicją użytecznego idioty wspomagają w ten sposób PiS.

Nieźle by to wszystko charakteryzowało alternatywną rzeczywistość. Podobno nieskończona liczba wszechświatów powoduje ich wzajemne oddziaływanie na siebie. Widać to na na poziomie kwantowym, gdzie można też zaobserwować wszystkie możliwe warianty, realizujące się jednocześnie. Dlaczego akurat u nas częściej te najgłupsze, dalej nie wiadomo.

Jesteśmy kiepsko umiejscowieni w politycznej rzeczywistości?


Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale