167 obserwujących
5042 notki
5048k odsłon
  204   2

Suwereni

Wolnoć Tomku w swoim domku

Węgrzy tracą 7,5 miliardów euro z przyznanych im funduszy strukturalnych. To 65% wynegocjowanych środków. Za instytucjonalną korupcję. My na razie tylko KPO mamy zawieszone za brak praworządności, co również może ułatwiać łapownictwo. Od kilku jednak tygodni znowu sprowadzamy Budapeszt do Warszawy. Wszystko zatem przed nami.

Zwłaszcza że prezydent ułożył skład nowej izby dyscyplinarnej z osób w większości wytypowanych przez neo-KRS. Nie przywrócono też do orzekania zawieszonych sędziów.

Nie ma więc szans na KPO, ale można jeszcze liczyć na wsparcie od Węgrów w głosowaniu nad losem naszych funduszy. Dlatego zdaniem Andrzeja Stankiewicza wybaczyliśmy Madziarom nie tylko proputinowski kurs, ale również wrogość wobec Ukrainy. Może w Brukseli będą za to po naszej stronie.

Chociaż to wszystko chyba niepotrzebne. Jak bowiem pisze krakowska Gazeta Wyborcza, biskup tarnowski odkrył i ujawnił publicznie, że Dobrobyt może zniszczyć małżeństwo, a nawet prowadzić do związków homoseksualnych. To po co aż tak ryzykować, ratując gospodarkę przed kryzysem?

Zwłaszcza że dziś Węgry, jutro Polska. Bezprawne cięcie funduszy unijnych dla Węgier to koniec UE, jaką znamy. Być może koniec UE w ogóle i to jeszcze w tej dekadzie. Taką nadzieję wyraził Janusz Kowalski, nowy członek rządu Zjednoczonej Prawicy.

Przekop Mierzei Wiślanej nie jest jedyną budowlą wodną, absorbującą media. Donoszą, że posiadłość małżonka Marty Kaczyńskiej jest również przecięta przekopem. Tutaj on jest jednak zakończony przystanią, dostosowaną do przyjęcia takich jednostek, jakie mogą przepłynąć kanał.

To nie jedyna różnica między wspomnianymi obiektami. Druga jest równie zasadnicza. Zarówno kanał, jak i przystań na ziemiach małżonka pani Marty są zdaniem mediów nielegalne.

Oba przekopy są jednak symbolami niezawisłości. Drugi atoli takiej, z którą się nie chce pogodzić Unia. W tej sytuacji trudno nie przyznać racji redaktorowi Stankiewiczowi.

Putin zaś zaciera ręce, bo jest bodaj wyłącznym beneficjantem przytoczonych zawiłości.


Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale