166 obserwujących
5106 notek
5089k odsłon
  121   2

Szanse

A notowania skrzeczą.

Rząd nie współpracuje z komisją śledczą PE w sprawie Pegasusa. Tak to przedstawia jej przedstawiciel. Ze strony naszych władz polemizuje Dominik Tarczyński, który kiedyś chciał iść na solo z Lechem Wałęsą. Do rzecznika komisji nie ma pretensji, bo nie ma ona uparawnień śledczych. Ma je do Unii. Zdaniem solisty czternaście państw UE używa Pegagusa. Dopiero kiedy raport końcowy unijnego gremium je obejmie i zaleci ściganie ich władz, polski rząd się ustosunkuje do konkluzji.

Jacek Kurski nie przyniesie ratunku. Przegrał podobno z powodu najzwyklejszej pomyłki. Dał się nagrać jak jakiś smakosz u Sowy. Kaczyński się wściekł. Odwołali Kurę z TVP, odmawiają mu już ministerialnego stanowiska. Tak się to teraz tam załatwia. W konsekwencji muszą dobrazmiency sięgać po niewyżytego boksera amatora. Sprawdza się jak inni dzisiejsi wyraziciele partii. Cieniutko. Mimo hardej postawy wobec pogromcy komuny.

PiS ma jednak większe zmartwienia. Morawiecki twierdzi, że wysokie ceny energii spowodował Sasin, ten zaś utrzymuje że przeciwnie. A skądinąd wiadomo, że dotychczas nie mamy kontraktu na dostawę gazu rurociągiem norweskim.

Obaj panowie chcą więc dymisji adwersarza i wywołali awanturę na wczorajszym posiedzeniu komitetu(!) politycznego swojej partii. Sasin podobno wykrzykiwał, że Morawiecki nic nie robi i tylko przecina wstęgi.

Priorytetem zaś partii jest praca nad świadomością uciekającego elektoratu. Wyolbrzymianie. Wyolbrzymianie w czerni. Rozdymanie się i rozszerzanie w połączeniu z kurczeniem i napinaniem, wymigiwanie i jakieś wyłuskiwanie ogólne i poszczególne, naprężanie zastygające i zastyganie naprężające, zawieszenie na cieniuteńkiej niteczce oraz przekształcanie i przerabianie w coś, przetwarzanie [Gombrowicz].

A tu… solo.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale