166 obserwujących
5162 notki
5131k odsłon
  631   2

Rakietnicy

Polska żyje, Polacy żyją dziś informacjami na temat tego, jak PiS sklei kolejne dane o inflacji z niemieckimi Patriotami. [Marek Belka].

Patrioty, na które wydamy miliardy, kupując je w Stanach, mają tylko estetyczny walor. Zdradził to kompetentny poseł. Teraz wiadomo dlaczego się też uważa, że niemieccy żołnierze nie będą skłonni nimi strzelać do rosyjskich rakiet. Przecież ozdobami się nie da.

Może to jednak zależy od realizmu, z jakim wykonano dekoracje? Wszak często się w nich znajdują jakieś prawdziwe elementy. Ba, czasem ucharakteryzowani statyści. Niektórzy nawet mówią. Ostatnio na przykład. Udają siebie, a przemawia kto inny.

Teraz nawet specjalnie nie dba się o realizm. Stąd jednego dnia mówią tak, następnego siak. I animator widowiska wcale się przed tym nie wzdraga. W końcu rzeczywistość bywa złudna. Szczególnie jak się bierze udział w przedstawieniu.

Najważniejsze, że ciemny lud pamięta tylko ostatnią wypowiedź. Wszak na tym właśnie zasadza się jego zaleta. Nie obciąża sobie pamięci przeszłością. Podobnie funkcjonuje przycisk w staroświeckiej windzie. I ona jeździ.

Wiadomo też, że patriotyzm wymaga dekoracji. Im bardziej są one krzykliwe, tym bardziej on się niektórym podoba.

To o co chodzi? Żadne zdziwko, jak mówi młodzież.


Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale