166 obserwujących
5163 notki
5132k odsłony
  488   1

Napór

Na Komisji Finansów PiS przepycha kolanem zwiększenie środków na TVP. Z 1,95 mld na 2,7 mld!!! Pieniędzy dla Polaków nie ma ale na partyjny radiowęzeł zawsze się znajdą. Niewiarygodny poziom arogancji. [Marcin Kierwiński].

W przeddzień uwolnienia Igora Tuleyi od zarzutów, Oko.press ujawnił nazwiska specjalnego zespołu prokuratorów, powołanego do ścigania niepokornych sędziów. Ma on także przejmować i umarzać zażalenia oraz wnioski o ściganie prezesów sądów, którzy by nie respektowali wyroków, przywracających do orzekania ich zawieszonych podwładnych. Wbrew temu uwolniono sędziego Tuleyę od winy i zagrożenia przymusowym doprowadzeniem przed trybunał, rozpatrujący zarzuty, nieistniejące zdaniem nowej Izby Dyscyplinarnej.

– Sprawa zmiany konstytucji jest sprawą najwyższej wagi i nie powinna być rozpatrywana późnym wieczorem przy jedynie jednej dołączonej opinii eksperckiej – oświadczyła Anna Maria Siarkowska z Solidarnej Polski i złożyła wniosek o odroczenie posiedzenia komisji sejmowej. Poparła ją opozycja i wniosek przeszedł. Projekt zaś zmiany Konstytucji zawierał też wyłączenie kwot przeznaczonych na obronność z zakazu zadłużania się ponad ⅗ PKB.

Ministrowie sprzeciwiają się oszczędnościom, narzucanym przez premiera. Przeciągające się, bezowocny negocjacje w sprawie odblokowania KPO powodują ich krytykę. Wrzenie w rządzie się nasila.

Już dawno można się było spodziewać podobnych zdarzeń. Serwis Poufna Rozmowa ujawnił treść maila, w której prominentni wyraziciele PiS-u uskarżają się na postulaty sądowego ścigania polityków za wybory kopertowe. Już wówczas poseł Solidarnej Polski, skądinąd ukarany wczoraj przez komisję etyki za zwalczanie tęczowej ideologii, był tam nazywany, uczciwszy uszy, palantem za atakowanie polityków PiS-u, zaangażowanych w nieudane wybory.

Teraz wewnętrzne spory nabrały szczególnego znaczenia w obliczu możliwości utraty unijnych dopłat. Wprawdzie jedynie słuszne media cieszą się ze spadku inflacji, ale on właśnie świadczy o słabnącym z biedy popycie podczas powiększonej, przedświątecznej podaży. Bez funduszy na KPO nie rokuje to dobrze.

Obraz zaś jest taki, że notowania Zjednoczonej Prawicy spadają, równocześnie Solidarna Polska zaczyna blokować pomysły PiS-u. Nic dziwnego, wszak na pochyłe drzewo kozy skaczą.

Populista Peron uczynił z kwitnącej gospodarki Argentyny światowego pariasa, ale też państwu nadał rangę potęgi piłkarskiej. Nasi spece się starają, ale nie wychodzi.


Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale