166 obserwujących
5151 notek
5121k odsłon
  497   2

Syzyfiada

Układ, układ i jeszcze raz układ. Bo co innego?

Powodem konfliktów, poza chęcią popisania się męską krzepą przez autokratę, są względy gospodarcze albo religijne. Zacofane w rozwoju społeczności zawsze próbowały odebrać bardziej zaawansowanym sąsiadom efekty ich myślenia. Także od początków ludzkości często wyznawcy jednego bóstwa, pragnąc mu się zasłużyć, tępili czcicieli innych, przecząc zresztą tym samym wyłączności własnego.

Lenin zjednoczył co najmniej obie ostatnie z wymienionych tendencji i odniósł sukces. Wszak fundamentalistyczny ateizm niczym się nie różni od religijnego.

Podobnie postąpił PiS, w leninowskim schemacie zastępując jednak wojujący laicyzm równie wojowniczym klerykalizmem. Szczęśliwie obeszło się bez rewolucji, ale skutek słownego terroru daje podobny efekt w wielu obszarach.

Początkowo sprawiedliwi też odnieśli sukces, ale rozpanoszony kler szybko ostudził znaczną część zwolenników zmiany dobra. Teraz do tego doszła inflacja, za którą się nie daje obciążyć nawet Putina i mamy, co mamy.

Polityczne poczynania dobrazmieńców są najczęściej nietrafne. Również najnowsza próba pozyskania unijnych dopłat wygląda żałośnie. Marność argumentu, że w projekcie ustawy o SN nie oddamy ani przecinka, bo tak uzgodniono z Komisją Europejską, od razu nie rokowała sukcesu.

Projekt ustawy o SN będzie więc jednak procedowany. Opozycja się nie daje wziąć na demagogię. Ziobryści pozostali nieugięci. W dodatku wystawili Prezesa na upokarzającą dla niego i kiepsko zrealizowaną szukania wsparcia u zdradzieckich mord.

Nikomu nie wmówicie, że ktoś oprócz was jest winny temu, że pieniędzy z KPO w Polsce nie ma – stwierdza w tym kontekście Donald Tusk. I ma rację.

W tej sytuacji nic dziwnego w przechwałkach, że to dzięki PiS-owi Ukraina otrzymuje od Zachodu coraz to nowocześniejsze uzbrojenie. W końcu władze muszą sobie coś dobrego przypisać, jeżeli dotychczasowe sukcesy noszą maltańskie piętno.

Nie wiedzą chyba jednak jeszcze, że najkrótsze nóżki mają kłamstwa, pozbawione jakiegokolwiek ziarna prawdy. W każdej dziedzinie.

Czas więc by już był na zmianę strategii. Może jednak powinni zmienić prezesa?


Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale