166 obserwujących
5160 notek
5129k odsłon
  474   4

Tunel

A światełko próbują gasić.

PKP nadal jest przykładem socjalistycznej gospodarki. Rocznie otrzymuje miliard złotych z budżetu, a nie jest w stanie przewieźć wszystkich chętnych. Z towarami pewnie nie jest lepiej. Już trzeci raz w ciągu roku koleje podnoszą ceny. Rezultat jest taki, że taniej i pewniej jest latać samolotem.

Najweselsze, że obecnie pociągi mają głównie napęd elektryczny. Taki, jaki PiS będzie wprowadzał na polskie drogi. Ładną więc gębę przyczepiają podwyżki cen biletów propagatorom ekologicznego transportu.

Nic atoli dziwnego, że w międzymiastowej komunikacji szynowej mamy stan, jaki mamy. PiS bowiem zadbało o to, aby państwowy moloch nie miał konkurencji. Dzięki temu bez umiaru może mnożyć koszta.

Ba, PiS tylko na czas wyborów zamierza odtworzyć zlikwidowane połączenia PKS-u, aby wyborcy z kościelnych wsi mogli dotrzeć do komisji wyborczych. Przy okazji będą też mogli sobie popatrzeć na pociąg, wzorem przodków z XIX wieku.

Skoro jednak mamy socjalizm, mamy i zacofanie, dyktaturę proletariatu i kolejne takie cuda. Nędzy jeszcze dostatecznie nie upowszechniono, ale margines biedy postępuje tak intensywnie, że niebawem będzie można ogłosić kolejny sukces á rebours. Nie może być inaczej, jeśli banalne usługi zaczynają osiągać status dobra luksusowego.

Wszystko przed nami. Dobra zmiana.

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka