166 obserwujących
5151 notek
5121k odsłon
  652   3

Droga

Alternatywna rzeczywistość nie może trwać wiecznie.

Źródłem finansowania stypendiów demograficznych, nazwanych 500+, miało być zatrzymanie rzekomych karuzel VAT-owskich czasu rządów koalicji PO-PSL. Od pogonienia vatowców i rozdawnictwa ani demografia nie wzrosła, ani nie nastąpiły jakieś skazania finansowych oszustów.

Teraz się okazuje, że jednak jest wdrożone dochodzenie tego rodzaju. Tyle tylko, że podejrzewany o udział w przestępczej zmowie jest też brat dygnitarza, który się ogniście zapisał w niedawnych doniesieniach mediów. Afera też została rozkręcona w czasie rządów dobrej zmiany.

Ceny gazu na rynku światowym są o 81% niższe niż w sierpniu 2022 roku. W przeliczeniu na naszą walutę megawatogodzina gazu kosztuje tam 282 złote. Orlen nadal sprzedaje biznesowi gaz za 793 złote. Znowu antycypuje jakiś wzrost podatków?

Wczoraj rozpoczęto dyslokację rakiet Patriot z Niemiec do Polski. Tym się pewnie chwalił niedawno nasz premier. Rzecz jest sprzeczna z żądaniem przeprowadzenia narodowej debaty na temat KPO, czyli środków na inwestycje w Polsce, przekazywanych przez Unię, czyli wedle Prezesa przez Niemców, zdaniem szefa Solidarnej Polski jako bardzo drogi kredyt. Władze już się teraz chwalą tym, że unijne środki niebawem się znajdą w ich dyspozycji.

Wszystko się ostatnio sprzysięgło przeciwko PiS-owi. Przede wszystkim musi się on zmagać z trudnościami, które sam spowodował. Ba, musi się wycofywać z podstawowego celu swej polityki, czyli zaprowadzenia Budapesztu w Warszawie.

Dzięki dobrej zmianie młodsze pokolenie ma za to znakomitą okazję do przyspieszonego doświadczenia komuny. Od radosnego zachłyśnięcia się władzą, poprzez etap określany słowami jednej z protagonistek systemu, że to się nam po prostu należało, do miotania się we własnej pułapce, klajstrowanej politycznym purnonsensem.

Ciekawe, czy młodzież doceni korzyści wychowawcze, jakie odniosła dzięki PiS-owi?

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale