166 obserwujących
5151 notek
5121k odsłon
  681   3

Wartości

Relatywizm prawdy znowu triumfuje?

Ci sami, którzy dzisiaj twierdzą, że komendant główny policji nie odpowiada za brata, przez lata uważali, że Adam Michnik ma odpowiadać za brata. O histerykach plujących na dzieci resortowych rodziców nie wspomnę. [Jacek Nizinkiewicz].

– Przedstawiciele instytucji europejskich powinni sobie przestać wycierać usta frazesami o praworządności, która z ich działalnością niewiele ma wspólnego. Przestępstwa ewidentne, wykryte przez prokuraturę. Powinni z tego wyciągnąć wnioski. Zamiast pouczać innych, może zaczęliby się zajmować praworządnością we własnym łonie [...] Parlament Europejski powinien się uderzyć w piersi – mówił prezydent w Davos.

Wtóruje mu Beata Szydło, pisząc: W Parlamencie Europejski debata o korupcji w… Parlamencie Europejskim. Dużo słów, ale mało refleksji z jak gigantyczną kompromitacją unijnych struktur mamy do czynienia. Ludzie, którzy rządzili w UE i pouczali Polskę o „praworządności” okazują się być prymitywnymi łapownikami.

Powstał obyczaj, który pozwala wyklinać do dziesiątego pokolenia osoby, spokrewnione z nikczemnikami albo pozostające we wspólnej organizacji. Bo kiedy nicponie nie korzystają z protekcji koligatów lub partyjnych towarzyszy, ci nie mogą za nich odpowiadać. Kiedy jednak korzystają…. Minister sprawiedliwości ręczy za to, że teraz u nas nie ma świętych krów, jego zdaniem były w czasach PO.

UOKiK najpewniej tego dowiedzie. Wszczął bowiem postępowanie przeciwko Orlenowi za zawyżanie cen. Wiele spółek zapowiedziało też, że będzie się od naszego koncernu paliwowego domagać odszkodowań za ten proceder. Wszak Orlen nie może być krową. Nawet świętą. Orzeł to orzeł. To dlatego powstaje lex Lotos? Uzyska podpis prezydenta?

Ciekawe, jak się takie pojmowanie praworządności skończy. I kiedy?


Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale