Stary Stary
504
BLOG

Pech

Stary Stary Polityka Obserwuj notkę 12
Ideologia się najlepiej sprawdza w teorii

Kaczyński popełnił błąd, powiększając liczbę komisji wyborczych w małych miejscowościach. We wsiach dawnej Kongresówki jest mało kościołów. Podobnie jest w dawnej Galicji. Ubóstwo wiernych, pierwej pozostających w okowach pańszczyzny, potem dziedziczących jej biedę nie daje tam szans na utrzymanie wszędzie parafii. Teraz więc wyborcy będą rozdarci między kościołem a lokalem wyborczym. Będą go mieli u siebie, a kościół w gminie. Poprzednio mieli je obok.

Dużo natomiast kościołów jest we wsiach zachodnich województw. Wolne chłopstwo Prus było bogatsze, to i kościoły są wszędzie, nieraz bardziej okazałe niż w wielu miastach Kongresówki. Tam jednak PiS ma niewielkie poparcie. Zmniejszenie zatem obszaru okręgów wyborczych na zachodzie kraju wzmocni konkurencję dobrej zmiany.

Mamy więc kolejny przykład działania układu, który trapi PiS. Poprzednio byli to inteligenci w jego łonie. Teraz, po ich wyparciu, okazali się nim sami PiS-owcy. Nie są bowiem w stanie się dostosować do prawdziwej rzeczywistości, a nie wymyślonej przez Prezesa na podstawie politycznego playbacku.

Wydaje się przeto, że zamiast forsowania swojej polityki historycznej lepiej by dla PiS-u było zapoznać się z historią. Najlepiej z tą pozbawioną ideologicznych przebarwień.


Stary
O mnie Stary

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka