Stary Stary
213
BLOG

Żywiciele

Stary Stary Polityka Obserwuj notkę 27
Żywią i bronią?

Chwalili cara za zniesienie pańszczyzny w 1864 roku, ignorując Rząd Narodowy, który to zrobił wcześniej.

Rolnicy uznali za ogólniki to, co im przedstawił Donald Tusk podczas dzisiejszego spotkania. W swojej czarnej teczce mają Chłopski Ład i będą się go trzymać. Nie uchylają się przed złagodzonym zapisami Zielonego Ładu, ale jego zasady mają być wprowadzane ewolucyjnie. Poza tym żądają uszczelnienia granic Unii przed napływem żywności z zewnątrz oraz ochrony hodowli zwierzęcej w Polsce.

W tym kontekście jest też wypowiedź Magdaleny Środy:

image

Co tu jest prawdą i kto ma rację? Wiertacze chłopskiego pochodzenia najbardziej za komuny narzekali na zarobki. Kiedy zwracano im uwagę na to, że zarabiają znacznie więcej od przeciętnego pracownika innej branży, odpowiadali, że i tak będą narzekać. W przeciwnym wypadku kierownictwo nie będzie się o nich starać. Popularna niedawno była reklama jajek. Sympatyczna babcia głaskała na nim kurę, zapewniając, że nigdy by jej giemo nie dała. Na rosołek zaś ją przerobić, to już inna sprawa.

Wygląda więc na to, że rolnicy będą protestować, będą na tym żerować populiści, a przecież warunkiem bezpieczeństwa państwa są pewne wyrzeczenia. Ich się nie da odrzucić w warunkach wojny przy granicy. Dlatego trudno zrozumieć zwolenników chłopskich protestów i na pewno wzrośnie wstrzemięźliwość przed wybieraniem ich do ciał przedstawicielskich.


Stary
O mnie Stary

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka