Myśli z pierwszego tłoczenia
Muzeum Tortur Intelektualnych -- Ekspozytura na S24
56 obserwujących
1022 notki
842k odsłony
3741 odsłon

Końskie zaloty opozycji

Wykop Skomentuj248

Końskie zaloty:

- "zaloty niestosowne i nieeleganckie"
[Wielki Słownik Języka Polskiego]

- "mało subtelne działania, których celem jest zwrócenie na siebie uwagi płci przeciwnej"
[Słownik Frazeologiczny]


Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym w zakresie odnoszącym się do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej Plus. Wstępna lista planowanych inwestycji kolejowych pokazana jest na poniższej infografice.


image


Mnie zainteresowała reakcji polityków opozycji na wieść o miejscu i formie podpisania nowelizacji. Prezydent Duda podpisał ową nowelizację na peronie w miejscowości Końskie. Dlaczego tam? Ano dlatego, że w planach Programu Kolej Plus jest - między innymi - modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej pomiędzy miejscowościami: Końskie i Skarżysko-Kamienna - czytaj: przywrócenie połączenia kolejowego na tej trasie.

Widać z mapki, że chodzi o stosunkowo krótkie odcinki ale ważne dla rozwoju transportu i mobilności mieszkańców mniejszych miejscowości. W sieci można znaleźć szczegółowe omówienia programu Kolej Plus - każdy zainteresowany dotrze bez problemu do interesujących go informacji i danych.

Faktem jest, że Gamonie z opozycji chętnie podchwycili temat. Nie, nie temat planowanych inwestycji. Żaden z Gamoni nie znalazł czasu, aby SWOIM wyborcom wyjaśnić, czy i w jakim zakresie skorzystają na tej nowelizacji. Gamonie zainteresowali się wyłącznie miejscem podpisania nowelizacji i dali upust swoim politycznym chuciom w formie - nie mniej ni więcej - końskich zalotów. Gamonie woleli zająć się peronem - miejscem podpisania zmian w ustawie o transporcie kolejowym. Twitter zapełnił się "wnikliwymi" analizami "ekspertów" z KO. Popatrzmy, niech pamięć o Gamoniach nie przeminie - są tego warci. Szczególnie przed wyborami...


image


image

image

image

image

image

image

image

image

image

Można się długo rozpisywać o "intelekcie" Gamoni z PO ale wystarczy - moim zdaniem - przywołać dwa obrazki: jeden z przeszłości i drugi jak najbardziej teraźniejszy - bo dzisiejszy.

1. Tak właśnie onegdaj wyglądała troska Gamoni o rozwój infrastruktury kolejowej w Polsce (sierpień 2009 roku) - ze szczególnym uwzględnieniem .... miejscowości Końskie. Nomen omen ...


image

2. A tak wygląda aktualna, realna troska Gamoni o mieszkańców małych miejscowości i ich możliwości komunikacyjne. Cóż, "Prawdziwa Prezydent" to i "Prawdziwa Kolej". Wszystko "prawdziwe" ...

image

Ba, oprócz czystych, bezinteresownych drwin i kpin pojawiły się również zarzuty o niestosowne działanie ze strony PAD, polegające na deprecjonowaniu - przez PAD - zwyczajów konstytucyjnych związanych z podpisywaniem aktów prawnych. Oto pan Sławek:


image

No bo jakże to tak, podpisywać (ważne) akty prawne poza Pałacem Namiestnikowskim? Nie godzi się!

Nie godzi? No to popatrzmy jak było onegdaj, w czasach oświeconej kadencji oświeconych polityków aktualnie oświeconej aktualnej opozycji:

image

image

image

image


To nie były wpisy do Ksiąg Okolicznościowych ani do Ksiąg Wieczystych. To było podpisywanie ustaw ...

Wykop Skomentuj248
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka