21 obserwujących
373 notki
372k odsłony
  800   0

Czy Polacy rzeczywiście znieważają i napadają na policjantów?

W dniu dzisiejszym Minister Kamiński oznajmił ze coś trzeba zrobić z jego zdaniem plagą napaści i znieważania policjantów (art. 222 i 226 kk) . Minister zasugerował, że będzie wnioskował o zaostrzenie przepisów wobec obywateli, którzy według policjantów dopuścili się wobec nich takich czynów.

W dniu 12 lutego 2015 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że funkcjonariusza publicznego można znieważyć prywatnie, bez świadków. Oznacza to że wystarczy słowo policjanta, że został znieważony i sąd takiego obywatela skaże.
https://www.saos.org.pl/judgments/206816
Według Trybunału Konstytucyjnego słowo funkcjonariusza publicznego jest więcej warte niż słowo obywatela i w wyniku tego wyroku jeśli policjant będzie miał takie widzimisie, to może wobec obywatela użyć bezzasadnie siły, zakuć go w kajdanki i fałszywie oskarżyć o np. znieważenie. Warunkiem jest aby nie było świadków Według obowiązującego prawa przy braku świadków obywatel jest bez szans na wygranie w sądzie.
Czy policjanci fałszywie oskarżają obywateli z art. 222 i 226 kk i w ten sposób„wrabiają” ich w przestępstwa?

Statystyki mówią, że od 1999 o ponad 300% wzrosła liczba przestępstw popełnionych przez obywateli wobec policjantów z art. 222 i 226 kk.
W tym samym okresie ilość innych przestępstw typu kradzieże, bójki czy włamania spadła blisko 3-trzykrotnie. Polacy 3 razy mniej kradli, bili i włamywali się - i w tym samym momencie 3 razy częściej obrażali i naruszali nietykalności cielesną policjantów?. Wygląda więc, że jeśli chodzi o pobicia, włamania i kradzieże, to Polacy sporządnieli i tylko w przypadku przestępstw wobec policjantów się zdegenerowali. Każdy niech sobie wyciągnie swoje wnioski, ale wśród ataków o których mówi Minister Kamiński na policjantów są np. takie wykonane przez kobietę w ciąży, która tak się prawdopodobnie atakiem na policjantów zmęczyła, że po kilku dniach poroniła.
https://www.salon24.pl/u/statystyk/846671,kolejna-napasc-obywatela-na-policjantow-tym-razem-napastnik-poronil
Minister Kamiński musi pamiętać, jak 20 000 policjantów prawdopodobnie działając w zmowie wyłudziło zwolnienia lekarskie?. Czy takie działanie nie świadczy o tym, że  z tzw „zasadami moralnymi” i prawdomównością środowisko policjantów ma poważne problemy?
https://www.salon24.pl/u/statystyk/933278,przekret-l4-czy-policja-sama-sie-oczysci-z-czarnych-owiec

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo