Blog
strategia polska
wirus
wirus polityk, filozof, ekonomista
2 obserwujących 98 notek 133505 odsłon
wirus, 27 listopada 2015 r.

Nowa nadzieja lewicy

Pojawił sie nowy lider na lewicy. Czy znacie jego nazwisko? Szerzej jeszcze nie znany, a już  w najbliższym czasie organizuje "wielki marsz lewicy - przeciw prawicowej hegemonii". Jak się nazywa i kim jest ?

Tomasz Rysz mieszka w miejscowości Posada Zarszyńska, położonej w południowej części województwa podkarpackiego. Tomasz Rysz organizuje wielki marsz lewicy. Już wcześniej dał się poznać jako znaczący dyskutant na portalu lewica.pl oraz na innych, przeważnie lewicowych portalach, takich jak strajk.eu. Jak definiuje obecną sytuację polityczną. Przede wszystkim wskazuje na to, że nie sam PiS jest najgroźniejszy, ale inne partie, posiadajace zbuntowano-konserwatywno-rasistowski elektorat jak Korwin, nacjonaliści i Kukiz 15. To one mogą powodować, jak Jobbik na Węgrzech, coraz większe odchylenie na prawo polskiej polityki. Bo rzecz jasna ma on tutaj rację. Polska polityka stoi przy prawej ścianie. Daleko jej nawet do centrum, daleko do wszelkiego umiarkowania. Same głupie pomysły i to antyhumanitarne. Coś trzeba robić i Tomasz Rysz to robi. A co robi ? Organizuje marsz, w którym idą wspólnie przedstawiciele dołów Zjednoczonej Lewicy, anarchosyndykaliści, socjaliści różnych nurtów, a także pojedynczy przedstawiciele ruchów LGBT czy feminizmu. Bliskim współpracownikiem Rysza jest również Piotr Ikonowicz. Tomasz Rysz cieszy się, iż coraz więcej ludzi angażuje się w projekt wielkiego marszu na Warszawę. Jak mówi, trudno jest połączyć liberalnych lewicowców i socjaldemokratów na jednym marszu z anarchistami i komunistami. A jednak się da i to doły się jednoczą. Bo góra nie może, bo góra ma impotencję, bo jest zbytnio przywiązana do gabinetowej polityki. To doły, aktywne i młode, wyjdą na ulice Warszawy. Istnieją natomiast zagrożenia dla marszu. Przede wszystkim usiłują go inwigilować nie tylko zwyczajni prawacy z klubu neo-nazi nacjonalizm i rasizm czy korwiniści od stu boleści, ale antykomunistyczni anarchiści od Kukiza oraz przedstawiciele "lewicy" narodowej, którzy są tak naprawdę ludźmi o poglądach skrajnie prawicowych z pakietem socjalnym. Marsz idzie na Warszawę, idzie protestować przeciwko mowie nienawiści zorientowanej na lewicę (epitet "lewactwo"), przeciwko rasistowskim prześladowaniom i przeciwko brakowi zasiłków dla wszystkich bezrobotnych. Mam nadzieję, że się uda. Ja ze Szczecinka się wybieram.

https://www.facebook.com/events/739428359523556/

Opublikowano: 27.11.2015 19:24.
Autor: wirus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem działaczem politycznym i ideologiem. Mieszkam w województwie zachodniopomorskim. Z poglądów keynesista, postępowiec, liberalny lewicowiec, marksista i socjalista. Walczę z ukrainofobią, antysemityzmem, germanofobią i rusofobią. Bronię osób niepełnosprawnych i wielodzietnych, homoseksualistów, wolnych ptaków, jak i biednych. Uważam, że pewne osoby powinny być pozbawione głoszenia wolnego słowa, bo hydra szowinizmu, nienawiści i rasizmu wciąż się odradza

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @DOCIEKLIWY 2 Odnośnie Pana zarzutu, że "w pierwszym etapie publikowane są jako SZACUNKOWE a...
  • @BAT NA KRETACZY Nigdy takiej mody nie było. No chyba, że specyficznie promowanej przez...
  • @R.H. Wie Pan, ja tu nie będę bawił się w takie obrażanie kogoś. Podzieliłem się tą...

Tematy w dziale