Blog
Sum ergo cogito...
Neo1710
Neo1710 Żyję z pasji do Życia :)
0 obserwujących 142 notki 45142 odsłony
Neo1710, 10 stycznia 2017 r.

Twoje cele, Twój rozwój

30 0 0 A A A

Możesz mi zarzucić, że chcę Cię już teraz, na początku nowego roku, rozliczać z noworocznych postanowień...

Chcę, abyś sam siebie z czegoś rozliczył. 

Noworoczne postanowienia kojarzą się nam trochę z jakąś niepisaną, świecką tradycją: Każdy powinien takie postanowienia mieć, mówić o nich, chwalić się nimi itd. - ale już dotrzymanie ich czy nawet zapamiętanie ich na czas całego roku, to sprawa zupełnie dowolna i niekonieczna. Czyżby?

W takim razie mam do Ciebie pytanie: Czy naprawdę lubisz żyć w  matrixie? Czy łudzenie się na coś w jakiejkolwiek formie ma sens? Czy serio warto marnować czas na oszukiwanie siebie samego? Jeśli noworoczne postanowienia są dla Ciebie tylko sylwestrową zabawą (i to najlepiej przy jakimś alkoholu, żeby był większy fun), to odpuść je sobie. Jeśli nie masz nawet ochoty, aby przez kolejne 365 dni trzymać się noworocznych postanowień, to odpuść je sobie. Jeśli noworoczne postanowienia, to dla Ciebie taka sama tradycja, jak chodzenie do kościoła, bo co pomyślą rodzice lub sąsiedzi, to odpuść je sobie.

Traktuj siebie poważnie, aby życie Ciebie poważnie traktowało. Twoje życie jest takie, jaki Ty sam jesteś. Twoja codzienność jest odbiciem Twojego sposobu myślenia, oceniania i dokonywania wyborów. Jeśli o sobie myślisz w sposób negatywny, to także swoje życie będziesz postrzegał jako pasmo nieszczęść i tak zwanych złośliwości losu.

Los, szczęście, sukces, pech, nieszczęście... To wszystko zależy od Ciebie. Od tego czy sam siebie szanujesz - czy szanujesz swój czas. Jeśli poczyniłeś noworoczne postanowienia, o których już dziś nie pamiętasz, to nie szanujesz ani siebie, ani swojego czasu.

Musisz mieć nie tylko szacunek do samego siebie, ale także strategię na rozwój własnego "ja". Noworoczne postanowienia mogą mieć formę jedynie życzeń lub nadziei. Jedno i drugie nie jest strategią rozwoju osobistego. Jedno i drugie pozbawione jest jakichkolwiek założeń i celów oraz jakiejkolwiek wewnętrznej energii.

Zatem jeśli masz postanowienia noworoczne, to teraz, natychmiast wypisz sobie po 10 celów do zrealizowania każdego z nich.

Więcej o celach znajdziesz na moim kanale YouTube. 

Zasubskrybuj mój kanał, aby być na bieżąco z materiałami, które będą służyły Twojemu ROZWOJOWI OSOBISTEMU. 

WIĘCEJ NA: MOIM BLOGU

Opublikowano: 10.01.2017 18:08.
Autor: Neo1710
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Absolwent Wydziału Teologicznego UKSW w W-wie. Doktorant z zakresu antropologii integralnej. Zawodowo katecheta w LO, grafik komputerowy i akcydentalny dziennikarz. Rozmiłowany w filozofii i teologii - szczególnie w teologii duchowości. PROWADZĘ SWOJEGO VLOGA na YT: https://www.youtube.com/channel/UC8Yz3IG2LLMKD21xs7_s_9A ORAZ PORTALE NA FB: https://www.facebook.com/mocwslabosci https://www.facebook.com/projekt777 Szczególnie POLECAM MOJEGO BLOGA na: https://pracujnadsoba.wordpress.com Ponadto uwielbiam rower, snowboard, Radiohead i żywoty Świętych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Poproszę poczytać wypowiedzi papieży i Naukę Kościoła nt. objawień - inie tylko w Fatimie...
  • Ja nigdy nie daję wiary w te skrzyżowania z pierwszeństwem dla rowerzystów i pieszych...
  • @POLSKI BIMBER Jak teraz postanowi się, aby już nie było kiedyś ;)

Tematy w dziale Rozmaitości