Pomiędzy drzewami
Szalenie urosłeś w mych oczach. Jeszcze wczoraj sięgałeś mi do serca, a dziś mam Cię już powyżej uszu.
2 obserwujących
16 notek
22k odsłony
434 odsłony

Dorobek naukowy Ministra Środowiska

Wykop Skomentuj6

Wczoraj dr Michał Żmihorski obalił w końcu teorię o dorobku światowej sławy prof. Jana Szyszki. Okazało się, że jest on.... zdecydowanie niższy niż przeciętny. Niejeden doktorant ma wyższy ;-)

"Mam dość słuchania że prof. Szyszko jest świetnym naukowcem, "cenionym na całym świecie". Sam też często mówi o sobie w podobnym tonie: że to on jest naukowcem i ekologiem. Pora to sprawdzić.

Oto dorobek naukowy J.Sz. wg międzynarodowej bazy "Scopus*", indeksującej wszystkie liczące się czasopisma naukowe świata (również dot. leśnictwa, ochrony przyrody i ekologii). Prof. Szyszko ma wg. tej bazy w sumie 15 publikacji (w latach 1984-2017), raczej w słabych czasopismach (pięć w Baltic Journal of Coleoptorology wydawanym na... SGGW), 180 cytowań (z czego 102 cytowania "robi" jedna wieloautorska praca, w której J.Sz. jest piętnastym autorem). Jest więc to dorobek naukowy niezwykle skromny, a wielu naukowców apelujących do ministra o zaprzestanie dewastacji Puszczy (i nazywanych przez niego pseudoekologami), ma dorobek naukowy wielokrotnie większy (np. mają 15 publikacji rocznie, a nie przez 34 lata, i w dobrych czasopismach, a nie wydawanych u siebie na wydziale).

Niech więc nas nie zmyli tytuł profesora - w spadku po PRLu dostaliśmy wielu uczonych z tytułami, którzy uniwersytetu nie powinni oglądać nawet na zdjęciach...

image'' Źródło: M. Żmihorski/FB

Opisywane "ponad 250 prac naukowych" na stronie MŚ, to w większości.... artykuły w gazetach typu "Brać Łowiecka", "Łowiec Polski", "Nasz Dziennik" etc.


*Scopus – naukowa baza danych prowadzona przez wydawnictwo Elsevier, zawierająca informacje o opublikowanych pracach naukowych, takich jak artykuły w czasopismach naukowych, książki, materiały konferencyjne oraz patenty. W styczniu 2016 baza zawierała przeszło 60 milionów rekordów, obejmując ponad 34 tys. czasopism naukowych, z czego 21,5 indeksowanych na bieżąco aktywnych tytułów wydawanych przez ponad 5000 wydawców. Ponadto zindeksowanych było w niej ok. 120 tys. książek i 7,5 mln publikacji w materiałach konferencyjnych. Tematyka prac indeksowanych w bazie obejmuje nauki przyrodnicze, inżynieryjne, medyczne, społeczne, humanistyczne i sztukę


PS: Uprzedzając pytania- dorobek dr Żmihorskiego jest większy. Dużo większy ;-)

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale