Rebeliant Szmarowski Rebeliant Szmarowski
305
BLOG

KP PSP Nowy Tomyśl - Plan Damiana

Rebeliant Szmarowski Rebeliant Szmarowski Społeczeństwo Obserwuj notkę 0

Jeden upija się na wesoło, drugi na smutno, zaś trzeci po wódce z łapkami wyskakuje.

A teraz coś z zupełnie innej beczki:

Damian Żukrowski, to oficer z komendy powiatowej PSP w Nowym Tomyślu.

Ostatnio była o nim mowa w końcówce zeszłego roku:

Kołdyk i Damian szampańsko

Co nowego?

W lutym tomyska Prokuratura Rejonowa umorzyła sprawę zniknięcia Jegomościa z posterunku. Damian pojawił się w robocie, zdradzając pewne objawy, zinterpretowane przez mniej życzliwych współpracowników, jako chuch na bańce. W takim stanie Damian usiadł „za kierownik” służbowego dyliżansu i pojechał w las, nadzorować wycinkę drzew. Przesłano anonimowy sygnał na Policję, że służbowo jedzie strażak, narąbany jak szpadel, i przydałoby się go wydmuchać. Ale Damian ma też sprzymierzeńców. Jeden z nich dał mu cynk o nadciągającej kontroli. Damian nagle tak zachorował, że aż porzucił bryczkę na leśnej drodze i pufff... tyle go widzieli. Objawił się dopiero po kilku dniach, zdrowy, jak dwa żubry.

Czarne chmury gromadziły się nad jego głową przez kilka tygodni. Tak czarne, że zostawały po nich na niebie tłuste plamy. Przy okazji wyszło, że Damian nie ma dobrej marki, jako przełożony. Ale – jak to często bywa na szczytach – góra urodziła mysz. Nawet kłaczek Damianowi z łysej glacki nie spadł. Gdzieś go schowali, żeby się po korytarzach nie szwendał, jakieś nowe obowiązki powierzyli. Jeździ na zewnętrzne kontrole, kaskę sowitą pobiera, no nie krzywduje chłop sobie.

Tomyskie wiewiórki szepczą, że Damian rozpowiada kumplom z innych jednostek o swoich planach. Nowa władza go nie tknęła nawet patykiem, więc poczuł się bezpiecznie. Co mu jeszcze grozi? Wojewódzka komisja dyscyplinarna. Znając życie, to będzie raczej komisja do spraw widowisk rozrywkowych, a nie poważny organ, co się zajmie szkodą w służbie. W Nowym Tomyślu strażacy odkurzyli stare porzekadło, „był czas przywyknąć”. A Damian ma czas planować. Co zrobi i komu, w rewanżu za doznane zniewagi.

Zdaje się, że już próbował testować swój plan. A może tylko bił się z myślami. W każdym razie widziano go, jak był zmieniony kolorystycznie na buźce.

Kiedy ta komisja? Jeszcze nie ogłoszono. Tymczasem Damian pląsa beztrosko.

[]

Materiał źródłowy:

Śledztwo umorzone

Więcej o Damianie:

Niezatapialny Damian

[]

WZYWAM WASZE WSPARCIE!

Zrzutka Rebelianta

[]

Zobacz galerię zdjęć:

To jest kontynuacja bloga, dostępnego pod tym adresem: https://www.salon24.pl/u/mundurowi/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo