17 obserwujących
155 notek
423k odsłony
1499 odsłon

Jakolasa

Prezydent RP w towarzystwie Rafała Jankowskiego (Policja) i Jakolasy (Straż Graniczna).
Prezydent RP w towarzystwie Rafała Jankowskiego (Policja) i Jakolasy (Straż Graniczna).
Wykop Skomentuj1

Jakolasa naprawdę nazywa się Marcin Kolasa i jest przewodniczącym Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Czyli szefem centrali związkowej pograniczników.

Jakolasa wykazuje wielką dbałość o swoją prywatę i znikome zainteresowanie pracą związkową.

Niebawem Protest Służb Mundurowych ma wkroczyć w drugą fazę, polegającą na działaniach o charakterze strajku włoskiego. Siłą rzeczy ta forma protestu pociąga za sobą niedogodności dla obywateli. W przypadku Policji, może to oznaczać wnikliwą kontrolę drogową, lub przewlekłość w sporządzaniu dokumentacji zgłoszeniowo – procesowej. W przypadku Służby Więziennej włoska forma protestu może skutkować zakłóceniami widzeń osób osadzonych z bliskimi, bo jeśli strażnik więzienny wypełnia procedury zgodnie z ich literą, to czynności ciągną się w morderczą nieskończoność. Strażacy mogą przewlekać czynności administracyjne związane z procedurami bezpieczeństwa na budowach.

A co mogą zrobić strażnicy graniczni? Mogą boleśnie gorliwie prowadzić kontrolę podróżnych i pojazdów, przekraczających granicę państwową. Jeśli tak się stanie, to będziemy mieli kilometrowe korki na drogach dojazdowych do przejść granicznych i kolosalne zatłoczenie w portach lotniczych. Do tego dojdą oczywiście komplikacje w płynności zaplanowanych podróży, bo wielu pasażerów nie zdąży na zarezerwowane połączenie.

W tej sytuacji najpilniejszym priorytetem staje się akcja informacyjna, skierowana do obywateli. Trzeba klarownie przedstawić cele Protestu i wytłumaczyć konieczność zaostrzenia jego form.

Od dawna w mediach masowych bardzo aktywny jest szef centrali związkowej policjantów, Rafał Jankowski. Można nie zgadzać się z częścią głoszonych przez niego tez, ale niezaprzeczalnie ten człowiek się nie oszczędza. Pojawia się w każdej redakcji, która wyrazi gotowość, aby oddać mu głos. Wykonuje wzorową robotę medialną. Obecnie przewodniczący Jankowski przedstawia opinii publicznej ideę protestu włoskiego w Policji. Informuje, tłumaczy, uspokaja.

A co robi Jakolasa? Jakolasa zrobił sobie selfie z Prezydentem RP. Obaj, to znaczy Rafał Jankowski i Jakolasa, zostali zaproszeni przez głowę państwa na obchody Święta Wojska Polskiego. Była okazja do wspólnej fotografii i do umówienia się na spotkanie z prezydenckim doradcą. Dla Rafała Jankowskiego takie wydarzenie, to tylko epizod, dosłownie promil jego publicznej aktywności. A dla Jakolasy – wiekopomny dowód na jego społecznie użyteczną działalność. Dodajmy, że jedyny. Fota z Prezydentem i kawusia z doradcą. Jakolasa uratował Protest. Jakolasa wywalczył. Jakolasa bywa zapraszany.

Co może taki prezydencki doradca? Może uważnie wysłuchać i dopytać, czy panowie słodzą, czy może ze śmietanką. Jankowski przyjdzie i pogada, a Jakolasa przybędzie i odbędzie.

Zamiast aktywnie kształtować wizerunek protestującego związku zawodowego, Jakolasa głównie sabotuje wysiłek związkowców terenowych. Wszyscy dosłownie spalają się w blokach, czekając tylko na sygnał do rozpoczęcia protestu włoskiego. Indagowany przez związkowe doły, wywołany do tablicy, Jakolasa wydał uroczysty edykt, w którym expressis verbis komunikuje, że bez zgody Jego, Jakolasy, nic nie ma prawa nawet drgnąć. A kiedy ta zgoda? To już Jakolasa zadecyduje.

Czy wiecie, jakimi środkami na działalność statutową dysponuje Jakolasa? Z samych składek członkowskich jest tego rocznie 150 000 PLN. Składka jest dzielona i 2,50 odsyłane jest z terenu do centrali. Do tego dochodzą dziesiątki tysięcy złotych na funduszu sponsoringowym, zasilanym przez operatora ubezpieczeniowego, z którym związek zawodowy ma zawartą partnerską umowę. To są kosmiczne pieniądze. Można je spożytkować na szeroko zakrojoną akcję informacyjno – wizerunkową, tak potrzebną, gdy działania protestujących funkcjonariuszy wyjdą na kurs zderzeniowy z komfortem cywilnych obywateli.

Jakolasa trzyma łapę na wszystkim i w miarę swoich możliwości stara się trzymać wszystko w fazie wstępnej, niedorozwiniętej, byle tylko nie wyszło, że sprawił przykrość przełożonym, którym czuje się wielce zobowiązany.

Panie Jakolasa, zjedz chłopie snickersa, przestań gwiazdorzyć i weź się wreszcie do uczciwej roboty.

[]

Materiał źródłowy:

Dekret Jakolasy

Materiał uzupełniający:

Ja szkalownik

[]

Zobacz galerię zdjęć:

SG w gotowości do protestu włoskiego.
SG w gotowości do protestu włoskiego. Włoski protest, to utrudnienia dla podróżnych. Trzeba przygotować obywateli i wyjaśnić im, skąd ta forma działania. Wprowadzenie protestu włoskiego wymaga szeroko zakrojonej akcji informacyjnej. Jakolasa zamiast pracować, woli łazić i skarżyć na szkalowników.
Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale