marcinw2 marcinw2
4315
BLOG

Rząd PiS wprowadza limity płatności również dla osób fizycznych

marcinw2 marcinw2 Pieniądze Obserwuj temat Obserwuj notkę 86

Mamy rok wyborczy, a w nim sprawę chłopca, który popełnił samobójstwo, wyciąganie spraw związanych z JP II (myślę, że to element brudnej gry wyborczej, że to pojawia się akurat teraz, a wzywanie ambasadora w tej sprawie to jednak skandal), kiełbasę w postaci laptopów dla uczniów czy pisanie w internecie, że na kogo nie głosować, to i jak będzie źle (w domyśle ma to zohydzać pójście na wybory, a więc zapewne przysłużyć się partii rządzącej).

Przycichła jakoś sprawa związana z granatnikiem czy Orlenem, nikt już nie mówi o Polskim Ładzie czy prześwietlaniu dowolnych kont bankowych przez skarbówkę albo nowych mandatach wprowadzonych dla kierowców w zeszłym roku (i jakby innym traktowaniu przepisów przez policję).

Tymczasem… wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że od 1 stycznia 2024 zmniejszą się nie tylko limity płatności gotówką dla przedsiębiorców (z 15 do 8 tysięcy), ale wprowadzone zostaną też limity dla osób fizycznych (20 tysięcy).

Jak to się ma do konstytucji i tego, że gotówka jest legalnym środkiem płatniczym?

Przepisy miały być wprowadzone już od 1 stycznia 2023, ale dziwnym trafem przesunięto je od o rok.

Przypadek?

PS. Artykuł, który przeczytałem, podaje, że od 2017 ilość gotówki w obiegu się podwoiła, a tylko 16% Polaków popiera te zmiany. Ciekawe, prawda?

marcinw2
O mnie marcinw2

Pisał m.in. dla Chipa, Linux+, Benchmarka, SpidersWeb i DobrychProgramów (więcej na mwiacek.com). Twórca aplikacji (koder i tester). Niepoprawny optymista i entuzjasta technologii. Nie zna słów "to trudne", tylko zawsze pyta "na kiedy?".

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka