13 obserwujących
118 notek
87k odsłon
347 odsłon

Tęczowy pancernik nadpływa!

Ten, co wiecie
Ten, co wiecie
Wykop Skomentuj33

Na stronie www samorządu miasta Gdańsk pojawiła się następująca zapowiedź:


www.gdansk.pl: Niemcy i winy za II wojnę światową. 1 września w Gdańsku odbędzie się Marsz Życia.
Program inicjatywy, która jest owocem współpracy Fundacji Pojednanie i organizacji Marsz Życia jeszcze powstaje. Są już jednak stałe punkty wydarzenia, które potrwa w naszym mieście trzy dni. Na ten moment przyjazd do Gdańska zadeklarowało ok. pół tysiąca osób - Niemców i Polaków.
W piątek 30 sierpnia zaplanowano wspólną kolację, która będzie miała charakter rodzinnego spotkania. W sobotę 31 sierpnia odbędzie się konferencja o trudnej historii polsko - niemieckiej, ale też o budowaniu relacji między narodami. Tego samego dnia, lecz wieczorem, odbędzie się spotkanie dla władz miasta, środowisk żydowskich i innych zaproszonych gości. W niedzielę 1 września polsko - niemiecka delegacja pojawi się o godz. 4.45 na Westerplatte, by wziąć udział w 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Na  godz. 15.00 zaplanowano “Marsz życia”, czyli pochód który rozpocznie się nieopodal Teatru Szekspirowskiego. Stamtąd uczestnicy marszu przejdą pod Bramę Zieloną, gdzie zaplanowano koncert, pokazy tradycyjnego tańca i wspólne przeżywanie rocznicy. Prezes Edward Ćwierz podkreśla, że celem wydarzenia jest zwrócenie się ku przyszłości i budowanie podstaw pojednania. - Z Niemiec wybiera się do Gdańska duża liczba osób, które biorą odpowiedzialność za sprawców: swoich przodków, dziadków i ojców, za II wojnę światową i zagładę milionów osób.


PIERWSZEGO WRZEŚNIA W GDAŃSKU. W pierwszej chwili niedowierzanie. Potem zastanawianie się, ile pojemników mocnych trunków o pojemności 0,7 l należy spożyć, by wymyślić i zaakceptować coś takiego. Dalej pytanie, na kiedy zaplanowane jest radosne powitanie wpływającej do portu repliki pancernika „Schleswig – Holstein”.


K***a mać, czy wy, obecni mieszkańcy Gdańska, macie już tak do końca pomieszane w głowach, że można wam wmówić wszystko? Idźcie za .nowoczesnym ciosem, zaproponujcie nowojorczykom zorganizowanie radosnego świętowania rocznicy 11 września z udziałem gości z Al Kaidy.

Dla nieufnych link:
https://www.gdansk.pl/wiadomosci/niemcy-chca-wziac-odpowiedzialnosc-na-trudna-historie-1-wrzesnia-odbedzie-sie-w-gdansku-marsz-zycia,a,151295

Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale