89 obserwujących
1296 notek
1358k odsłon
  656   0

Na marginesie corocznego festiwalu katolickiej nienawiści

W Szwecji istnieje wiele organizacji dobroczynnych. Największe i najbardziej znane to: Majblomman (prowadzi kwestę uliczną), Radiohjälpen (organizowana przez Szwedzkie Radio i Szwedzką Telewizję), Rädda Barnen, Svenska Kyrkan (Kościół Szwedzki), Frälsningsarmén (Armia Zbawienia), Cancerfonden, Hjärt-Lungfonden i wiele, wiele innych.

W latach 70- i 80- zbiórka dobroczynna Radiohjälpen prowadzona była przez Szwedzką Telewizję w programach typu rozrywkowego, ale bardziej kameralnych od WOŚP i Światełka do Nieba.

160 organizacji dobroczynnych zajmujących się zbiórką pieniędzy zgromadzonych jest w Giva Sverige. Każda z nich ma stronę internetową. Kontrolą prawidłowości zbiórek i przydziałem specjalnych kont bankowych zaczynających się na 90 zajmuje się Svensk Insamlingskontroll.

Nie ma swarów potępieńczych rodzaju polskiego, wszystkie organizacje, jak powiedziano, współpracują ze sobą. 

Winnymi stanu polskiego i jazdy na Owsiaka jest głównie polski Kościół, bezwstyd jego hierarchów sączących jad w tkankę społeczną i skorumpowani publicyści prawicy.

Kretyńskich dyskusji prawicowo-lewicowych, że WOŚP nie powinien istnieć, a państwo powinno przejąć jego funkcje też nie ma, bo działalność dobroczynna jest uważana za pro-wspólnotową. Ergo polski Kościół niszczy więzi społeczne.

Tej kampanii nienawiści, niszczącej delikatną tkankę więzi społecznych, tych tak licznych tej nienawiści ochoczych kolporterów, nie potrafię, jak i wielu innych podobnych zjawisk w Polsce, zrozumieć.

imageimage

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo