theft
Każdy dzień życia przybliża nas do Dnia Najważniejszego........
1 obserwujący
93 notki
6814 odsłon
18 odsłon

Szósta Niedziela Wielkanocna

Wykop Skomentuj

Szósta Niedziela Wielkanocna

Moje drogie dzieci. Minęło już pięć tygodni od Niedzieli Wielkanocnej ,a my wciąż czytamy Ewangelię Świętego Jana. I co nas zapewne w tej lekturze bardzo zaskoczyło ? Otóż Pan Jezus cały czas mówi do nas o Miłości. Nie mówi o ludzkich grzechach i przywarrach. O tym co nas prowadzi do złego. Nie wytyka nam naszych błędów. O nie ! On cały czas mówi nam o miłości !
Jezus Chrystus nie tylko mówi o miłości,ale również przekazuje nam tę miłość . Największą Miłość na świecie. Miłość Stworzyciela do swoich dzieci. Czyż nie powinnismy z tego powody być przeszczęśliwi. Jeśli ktoś komuś daje tyle miłości,prawdziwej miłości to naprawdę można mieć pewność,że jesteśmmy przez tę osobę ukochani.
Więc Pan Bóg nas kocha ! Bardzo nas kocha ! Tego możemy być naprawdę bardzo,bardzo pewni.
Ale w dzisiejszej Ewangelii słyszymy całkiem nowe słowa.Które również mówią o miłości,ale jednoczesnie są wskazówka dla naszego postepowania. Pan Jezzus Chrystus wyraźnie przekazuje nam jakie są oczekiwania Stwórcy wobec naszego ziemskiego życia.
Jezeli będziemy miłować Pana Jezusa i przestrzegac Jego nauk to przyjdzie do nas razem ze swoim Ojcem i zamieszkają w naszym mieszkaniu. Czyż to nie jest przecudowne. Naszymi lokatorami będzie Trójca Przenajświetsza.
Wystarczy tylko miłować Pana Jezusa i przestrzegać Jego nauk.
Jezus umarł. Umarł na krzyżu dla ziemskiego życia. Po czym zmartwychwstał by powstał nowy chrześcijański Kościół. I odszedł. DO swojego Ojca. Dlatego z kolejnych wersów Ewangelii Świętego jana dowiadujemy się,że Pan Bóg wysle do nas Ducha Świetego .który jeszcze raz przekaże nam wszystkie nauki Jezusa.
Dzięki temu mamy pewność,że nie zostaliśmy pozostawieni sami sobie. Że cały czas jesteśmy pod opieką Ducha Świętego o imieniu Paraklet.
A Bóg,Jezus Chrystus i Duch Święty są Trójcą Przenajświetszą i dla nich żyje nasze ziemskie ciało.
Pan Jezus na zakończenie dodaje jeszcze jedną ważna wiadomość. Bardzo ważne przesłanie.
Mówi do nas
„Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam”
I zapewnia nas
„Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka.”
To bardzo ważne dwa zdania,któ®e warto zapamiętać i rozważać. Bo z wcześniejszych wypowiedzi mamy pewność że Bóg zamieszka  w naszym mieszkaniu,w naszym sercu w naszej duszy.....
I jednocześnie zostawi na, swój pokój,by nasze serce nie musiało się lękać.
Wszystko co przeczytaliśmy przez ostatnie kilka tygodni w Ewangeliach Świetego jana wskazuje na jedno.
Bóg jest Miłością ! Bóg jest największą miłoscią ! Najwiekszą Miłością na świecie !
I obdarował nas tą miłością......z nadzieją......
No włąsnie.Z jaką nadzieją Pan Bóg obdarował nas Tą wspaniałą Miłością ? Powiedzcie mi moje drogie dzieci !
Oczywiście ! Z nadzieją,że my również będziemy obdarowywać tą miłością inne osoby.....
Rodzinę,przyjaciół,znajomych i wrogów....... Tak ! Bo chrześciajanie mają obdarowywać miłością nawet swoich wrogów. Podejdź do koleżanki lub kolegi z którym zawsze się kłócisz. I w czasie każdej rozmowy wyzywacie się od głuków,leni i idiotów. I spróbuj pokazać mu Miłość .Miłość Pana Boga. Rozmawiaj z nim pierwszy raz...... Drugi raz..... Trzeci raz...... Owszem ! Możecie mieć różnice zdań.Możecie się kłócic o pewne rzeczy. Ale szanuj go ! Traktuj jak swojego brata ! I po trzech,czterech takich spotkaniach gdy przestaniesz go nazywać idiotą,głupkiem czy debilem to nagle spostrzeżesz,że on też stara się takich słów nie używać przeciwko Tobie.
Nadal możecie mieć różne poglądy. Nadal możecie się kłócić o różne rzeczy. Ale nie przeradzajcie swoich różnic we wrogość !!! We wrogość........ Bo wrogość oznacza wojnę.....
I wtedy wasze serce nie będzie się trwożyć....
Bo w waszym mieszkaniu, w waszym sercu w waszej duszy zamieszka Pan Bóg !!!

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo