Tak, tak - nie, nie
Prawda nie leży pośrodku. Prawda jest Absolutem. Każdy z nas ma swoją małą prawdę, której prawdziwość jest na miarę jej właściciela. Cząstkowa, tymczasowa prawda, która często bywa kłamstwem. Szukajmy Prawdy a Ona nas wyzwoli.
1 obserwujący
231 notek
92k odsłony
1329 odsłon

Potęga irańskiej armii

Wykop Skomentuj81

Teokracja irańska pogrążona jest w kryzysie gospodarczym i instytucjonalnym, przeżarta korupcją. Zwykłym obywatelom żyje się ciężko, za to funkcjonariuszom religijnego reżimu, wojskowym, oraz zblatowanym z nimi biznesmenom wiedzie się doskonale. Jak w każdej dyktaturze, wiele środków i uwagi poświęca się armii i aparatowi wewnętrznej represji, których najważniejszym zadaniem jest ochrona struktur władzy. 

Wraz z zestrzelonym ukraińskim samolotem spadł na twardą glebę mit silnej armii irańskiej, która prezentuje się dobrze jedynie w czasie oficjalnych parad ku czci czegoś lub kogoś tam. Cała ta deklarowana potęga militarna jest skuteczna w starciu z nieuzbrojonym cywilami lub podobnymi sobie siłami sąsiadów. Wyszkolenie i poziom obsługi zaawansowanych technicznie środków wojskowych jest nędzny czego dowodem jest ostatni tragiczny wypadek z 176 ofiarami. 

Przy okazji wspomnianej tragedii (w większości irańskich obywateli) USA przetestowały irański system obrony przeciwlotniczej oraz zarządzania kryzysowego. Prawda jest dla Iranu i brodatych mułłów mało ciekawa. Silni są jedynie w gębie. 

Wykop Skomentuj81
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka