469 obserwujących
1731 notek
4787k odsłon
  2600   0

Nowe otwarcie

Wymiana kandydata Platformy to przetasowania na drugim i trzecim miejscu. O ile pan Biedroń nie ma żadnych szans (który to już strzał poza tarczę lewicy?) to WKK i pan Hołownia muszą się czuć zaniepokojeni. Ja raczej zadowolona, bo kampania toczyła się bardzo leniwie, a teraz może nabierze rumieńców. Ale, na litość NIE wypieków! 

Bo wczoraj już wśród posłów PiSu pojawili się harcownicy, no i tradycyjnie - Kurski nie pomaga. Do kogo jest ten przekaz? Do żelaznego elektoratu? On i tak pójdzie. Ja oglądam Polsat, ale jak czytam, wiele osób ogląda TVP dla tzw beki. No to ich tylko utwierdzi, że należy głosować na wykształconego z wielkiego miasta. Przypominam wybory warszawskie - klejenie taśmą drzwi, latająca ławeczka itp. Ileż to było radości wśród elektoratu! A rezultat? Wejście p. Trzaskowskiego do ratusza w pierwszej turze! A panu Sasinowi udało się przejść do drugiej, bez fajerwerków.

A więc kilka rad dla wszystkich. Oczywiście nie liczę, że ktoś skorzysta:))

1. Prezydent

Musi się przestawić na inny wymiar kampanii. Nie ma spotkań, uścisków rąk, selfików z tłumami. Trudno, inni kandydaci też nie mają.

Dzięki Bogu Pani Mecenas już nie kieruje kampanią. Ale do niej potrzebny jest jeden szef i musi to być pani Szydło. Przeprowadziła trzy zwycięskie kampanie, to chyba potrafi?? Do tego wyborcom kojarzy się z 2015 rokiem, z latami, kiedy wszystko było przed nami. A każdy lubi znane melodie.

2. Posłowie, senatorowie

Powinni zostać przywołani do szeregu. W kampanii nie ma miejsca na harcowników. Należy uderzać celnie, ale czysto. Jak ktoś tego nie umie, nie odróżnia żartu od chamstwa powinien dostać czerwoną kartkę. Ktoś powinien kierować kampanią w internecie. 

3. Wyborcy

No i tu jest najważniejsza rola. - dla nas. Wybory będą częściowo korespondencyjne. Każdy z nas doskonale zna poglądy rodziny, znajomych, sąsiadów. Pomóżmy, przypilnujmy, aby wystąpili o pakiet i go wrzucili do skrzynki. Jestem pewna, że elektorat kontrkandydatów będzie to robił. Musimy i my.

No i tak - internet to jest miejsce dla elektoratu - kto chce może pisać co mu w duszy gra. Wyciągać zdjęcia, filmy (prawdziwe!) i przypominać kłamstwa, niespełnione obietnice rywali. Zwłaszcza tych, co już rządzili - pan Hołownia może mówić co mu ślina na język...

Bo Andrzej Duda MUSI zwyciężyć w pierwszej turze. Po pierwsze wyborcy już są zmęczeni wyborami - ile można tkwić w bloczkach startowych? Po drugie - w drugiej turze, kto by do niej nie wszedł WSZYSCY będą przeciw kandydatowi PiSu. To nie 2015, gdzie część elektoratu Kukiza poszła do wyborów.

A na koniec - Prezydent tego nie może powiedzieć, PiS nie chce, ale ja mogę. I tym należy przekonywać nieprzekonanych. Tak, dla Andrzeja Dudy to będzie ostatnia kadencja. Nie będzie musiał układać się z nikim, z Prezesem też. A ten ostatni jest pragmatyczny - patrz wielokrotne pielgrzymowanie do Belwederu w sprawie ustaw sądowych.

A więc Andrzej Duda nie będzie wetował wszystkiego jak leci jak kandydat opozycji. Ale jeśli będzie trzeba na pewno się nie zawaha. No i Pis trzy razy się zastanowi zanim go ogra - patrz TVP. 

Tyle przy sobocie. Wiem, że wszyscy, łącznie ze mną myślą w tym dniu o wszystkim, tylko nie o polityce. Ale wczoraj wkurzyłam się na kilku posłów i Stary Wrocek wymógł na mnie tę notkę

Lubię to! Skomentuj179 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka