469 obserwujących
1731 notek
4784k odsłony
  2785   0

Jesteście baranami

Jak zwykle zastanawiałam się nad tytułem. Miał być ostrzejszy, ale potem uświadomiłam sobie, że nie jest tak, jak myślę. To nie jest część głupich, a część interesownych. Bo przecież były sprawy was także dotyczące - OFE, koszty uzyskania czy wiek emerytalny. A wy milczeliście. Bo jesteście stadem baranów, reagujących na głos owczarka. Jak zaszczeka to rzucacie zdechłą wiewiórkę, karpia, dzika, nauczycieli i lecicie jeść banany.

GDZIE byliście, kiedy dzielono dzieci na te, które jedzą w stołówce szkolnej na zwykłych talerzach i te jedzące na jednorazowych? Za te ostatnie płacił MOPS. Wiedzieliście o tym, bo media pisały. Staliście wtedy przed MEN z plastikiem w rękach? Nie rozumieliście jaka to krzywda dla dzieci? Piętnowaliście dyrektorów szkół, którzy na to pozwalali? Zamieszczaliście memy?

A podniesienie wieku emerytalnego o 15(!) lat dla kobiet? Czytaliście ustawę? Było duże bezrobocie, dla kobiety w wieku 60 lat najczęściej brak pracy. MOŻNA było przejść na wcześniejszą, pod jednym warunkiem - do końca życia dostawałoby się 50% świadczeń.

Pan Tusk wyzwał z trybuny sejmowej przewodniczącego "Solidarności" od pętaków, konsultacji społecznych też nie było. Była kilkugodzinna blokada Sejmu przez związkowców i powszechne oburzenie. A przecież nikt się nie kładł pod samochodem, nie wyzywał posłów, nie grzebał w torebkach! I nie poszło o jednego posła, tylko o miliony ludzi. GDZIE wtedy byliście?

Teraz macie szansę. Skończył się strajk, nie chcecie siadać do stołu z rządem, nie siadajcie. Ale przedstawcie jakieś PROPOZYCJE. Macie internet, stacje radiowe i telewizyjne.Będzie można dyskutować. Bo akurat problem oświaty dotyczy nas wszystkich i w przeciwieństwie do ochrony zdrowia mamy jak w sądach -czyli naprawdę duże pieniądze (tak, Polska wydaje dużo na oświatę) i mamy nauczycieli. No i mamy fatalne wyniki nauczania. Każdy rząd bez mądrej opozycji będzie podążał czasami swoją, nie zawsze najlepszą drogą. Nie da się krytykować wszystkiego w czambuł, trzeba także coś zaproponować. Jeśli będzie mądrze, poprzemy - mówię o społeczeństwie. Niektóre pomysły były złe, co dzisiaj widać dokładnie. Nieliczni rodzice posłali sześciolatki do szkół - pomysł, także wyborcom PO nie przypadł do gustu. 

Ale nie wszystko da się załatwić w ten sposób. Nie mogą rodzice wybierać kanonu lektur, czy głosować nad matematyką w maturach. Jednak jak widać tak dalej być nie może. Rodzice muszą mieć większy wpływ na kształt szkoły, dobór nauczycieli. I nie chodzi o to, że wybiorą tych, którzy stawiają piątki ich dzieciom. To nie tak działa. Egzaminy są państwowe i na koniec przychodzi otrzeźwienie. Większość rodziców o tym wie. 

Matury są niezagrożone, dlatego polecieliście za następnym tematem. Opozycja naprawdę jest potrzebna, ale MĄDRA! Doczekam się?


Lubię to! Skomentuj134 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka