Układ Otwarty Układ Otwarty
1548
BLOG

Jak działa Żelazna Kopuła? Rosyjska ofensywa jeszcze nie ruszyła

Układ Otwarty Układ Otwarty Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Cotygodniowa analiza sytuacji na wojnie generała Waldemara Skrzypczaka. Czy Ukraina, jeszcze zanim otrzyma nowe zachodnie ustawy sprzętu jest w stanie powstrzymać spodziewany rosyjski atak? Jak działa izraelska Żelazna Kopuła, możliwość przekazania której Ukrainie rozważa podobno premier Beniamin Natanjahu?

- Według mnie jakościowo armia rosyjska jest dużo lepsza niż była. Nie mają już przewagi dwukrotnej, ale nadal mają większą przewagę. Rosjanie zdali sobie sprawę z tego, że ta przewaga, którą mieli w lutym 2022 r. była niewystarczająca do tego, żeby armię ukraińską pobić. Dlatego budują armie z przewagą co najmniej 3-krotną nad armią ukraińską.

- Głównym celem armii ukraińskiej powinna być teraz obrona, obrona stała z częścią obrony manewrowej, która załamie operację zaczepną armii rosyjskiej. Powinni dążyć do tego by pozbawić Rosjan zdolności zaczepnych, wyczerpać ich i stworzyć tym samym warunki do tego, by w przyszłości przejść do kontrofensywy.

Czy nowa rosyjska ofensywa na wschodzie Ukrainy już się zaczyna czy dopiero się zacznie? Czy Izrael przekaże Ukrainie Żelazną Kopułę? Co działo się w ostatnich dniach na Ukrainie i co może dziać się w najbliższych dniach i tygodniach? Jakie znaczenie strategiczne ma Bachmut?

---

Posłuchaj na Spotify

Namawiamy do wspierania Układu Otwartego. Patroni zostają członkami zamkniętej grupy na Facebooku i mogą otrzymać newsletter z wyborem najciekawszych tekstów z polskiej i światowej sieci.

Strona Autora: igorjanke.pl

Układ Otwarty to niezależny podcast Igora Janke

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka