Układ Otwarty Układ Otwarty
413
BLOG

Żołnierz Pułku Kalinowskiego: Walczymy dla Ukrainy i Białorusi

Układ Otwarty Układ Otwarty Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
- Wojna stała się rutyną. Emocje zgasły, ale efektywność działań pozostaje na niezmienionym poziomie, ponieważ inaczej ryzykujemy porażkę. Po prostu wykonujemy to codziennie, podobnie jak chodzenie do pracy" - powiedział żołnierz z Pułku Kalinowskiego.

- Zaobserwowaliśmy u Rosjan taktykę, której nie możemy zrozumieć. A mianowicie, strzelamy do nich i trafiamy w jakiś punkt, gdzie byli skoncentrowani. Widzimy jak nic z nich nie zostało. I w to samo miejsce przychodzą inni Rosjanie. Wiedzą, że tam trafiliśmy, a mimo to przychodzą nowi żołnierze. My też ich trafiamy i z nich też nic nie pozostaje. Przywożą trzecią partię tych samych żołnierzy. Nie wiemy dlaczego oni to robią. Dlaczego ich dowódcy dają takie rozkazy i dlaczego ludzie, których wyprawiają na śmierć, na tą śmierć idą. To jakaś inna forma życia. Nie da się to zrozumieć - twierdzi Pszczoła.

- Ich jest po prostu więcej niż nas. Nie cenią swojego życia, puszczają falę mięsa, która zostaje zniszczona, a potem następną. W taki sposób oni walczą. Chociaż też się uczą. Też jakieś nowe strategie wymyślają, ale tą bazową strategią jest po prostu własna masa - ocenia.

Pszczoła podkreśla, że w tej wojnie decydujące nie jest terytorium, tylko potęga wroga. I jeśli, jego zdaniem, wróg zostanie zniszczony do tego stopnia, że nie będzie zdolny do zbrodni to wtedy będzie czas na negocjacje. Żołnierz Pułku Kalinowskiego uważa, że dopóki Rosja stwarza zagrożenie Ukrainie, Białorusi i całemu światu to trzeba cały czas działać.

Co z samochodem dla Pułku Kalinowskiego? Co się działo z Pułkiem Kalinowskiego? Gdzie walczyli? Jak wyglądała sytuacja w Bachmucie? Co dzieje się w okopach? Ilu Białorusinów walczy na Ukrainie? Jak wyposażeni są Rosjanie? W czym Rosjanie mają przewagę? Czy na Białorusi są ludzie gotowi do walki? Za co kara się ludzi na Białorusi? Całość odcinka na kanale Układu Otwartego.

---

Zachęcamy do wspierania Układu Otwartego. Patroni zostają członkami zamkniętej grupy na Facebooku i mogą otrzymać newsletter z wyborem najciekawszych tekstów z polskiej i światowej sieci.

Strona Autora: igorjanke.pl

Układ Otwarty to niezależny podcast Igora Janke

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka