0 obserwujących
100 notek
157k odsłon
688 odsłon

E-rewolucja młodych

Wykop Skomentuj

TyranoTuskOd 17 lutego 2012 r. internauci zaczęli wyrażać sprzeciw wobec rządów Donalda Tuska w formie Dnia Gniewu organizowanego w dniu 21 marca 2012 r. Negatywne emocje wobec rządu wzrastają. Sprzeciw wyraża juz ponad 6 tysięcy sympatyków akcji. Światło dzienne ujrzały kolejne zobowiązania wobec Brukseli (po drenażu Polski z rezerw walutowych na rzecz eurobankrutów, ograniczaniu suwerenności przez pakt fiskalny), którym poddał się premier w tajemnicy przez opinią publiczną, parlamentem i własnym rządem. Coraz bardziej prawdopodobna staje się teza o zdradzeniu Polaków przez Donalda Tuska w imię stołka führerka Europy. Blichtr szefa Komisji Europejskiej, który będzie wybierany w 2014 r. stał się ważniejszy niż lojalność wobec Polski.

Gniew staje się naturalną reakcją. Gniew przeważnie jest destrukcyjny. Jednak Dzień Gniewu jest w tym kontekście wyjątkowy. Internauci za pomocą sondaży określili swoje marzenia i cele. Na ich podstawie zrodził się manifest E-rewolucja młodych. Manifest nakreśla cel polityczny (eliminacja skompromitowanych partii starych elit, poszerzenie wolności, pielęgnowanie niepodległości i tożsamości narodowej) oraz środek do jego osiągnięcia (działający bez przemocy masowy ruch społeczny, którego siłą są młodzi).

Jest to pierwsza w Polsce od trzydziestu lat oddolna i profesjonalna inicjatywa społeczno-polityczna. Bazując na pozytywnie weryfikowanych przez życie analizach socjologicznych (Nieuchronność wybuchu społecznego w Polsce), poprzez poznanie pragnień młodego pokolenia, po budowę organizacji od dołu od struktur lokalnych, krok po kroku powstaje nowa jakość w życiu publicznym, która usunie piekielny dylemat: nie ma na kogo głosować.

W dniu dzisiejszym do współpracy w dziele doprowadzenia do przełomu politycznego w Polsce włączają się sympatycy Ruchu Wolność i Godność. Formuła nakreślona w „E-rewolucji młodych” umożliwia współdziałanie wszystkich, którzy podzielają postulaty manifestu bez względu na przynależność organizacyjną czy niuanse w poglądach politycznych.

Bądźmy razem!

E-REWOLUCJA MŁODYCH

WOJNA ŚWIATÓW

Internet doprowadził do rewolucji. Informacje stają się dostępne od ręki. Społeczności mogą się łatwo organizować. Koszt dostępu do informacji oraz nawiązywania więzi społecznych drastycznie spadł. Tanie przetwarzanie gigantycznych ilości informacji zwielokrotnia wydajność pracy.

Stare elity zbudowały swój świat, życie społeczne, politykę i biznes na podstawie przedinternetowego stanu ograniczeń w dostępie do informacji oraz bezkonkurencyjności stworzonych przez nich modeli biznesowych, społecznych i politycznych. Młodzi mają pozostać wyzyskiwanymi trybikami w ich korporacjach. Władze chcą utrzymać status quo zapewniający sute dochody niepowiązane z realnie wykonywaną pracą.

Stary świat wali się. Jądro władzy politycznej i gospodarczej – system bankowy - jest zgniłe. Błyskawiczny przepływ informacji i kapitału oraz chciwość i głupota, doprowadziły do, ciągle zatajanych, gigantycznych strat największych banków świata. Straty banków uniemożliwiają sprawne funkcjonowanie społeczeństw. Pozbawiają młodzież szans na rozwój i samorealizację.

Notable chronią tę zgniliznę. Chronią sponsorów kampanii wyborczych, chronią darczyńców stołków i synekur dla polityków. Nie karzą hochsztaplerów i głupców winnych zapaści, która pogrąża cały świat. Nie ma żadnych realnych reform. Pudrują syf, zamiatają pod dywan, bezczelnie okłamują. Skutkiem jest kryzys, w którym co kilka miesięcy podwajają się miliardowe straty, obciążające młodych i następne pokolenia.

Starcie starych elit i młodzieży jest nieuchronne. Celem rządzących jest atomizacja młodych. Doprowadzenie do wygaszenia zainicjowanych przez nich protestów. Niedopuszczenie do łączenia sił w realnej rzeczywistości i zniszczenie więzi wirtualnych przez kontrolę Internetu, z wprowadzeniem stanu wyjątkowego włącznie. Wypowiedzieli nam wojnę. Wojnę dwóch różnych światów.

KONIEC Z DZIADOSTWEM W POLITYCE

Ośmieszajmy niedołęgi z rządu i opozycji, kręcące się na politycznej karuzeli. Nie używając przemocy i nie ulegając prowokacjom protestujmy przeciwko nasilającemu się zamordyzmowi.

Doprowadzimy do wolnych i demokratycznych wyborów, aby zresetować polską politykę. Wyalienowaną polityczną klasę próżniaczą odeślemy w niebyt. Będziemy częściej wypowiadać się w sprawach państwa w referendach.

Uzyskując polityczne narzędzia zmiany prawa, poszerzymy WOLNOŚĆ, karczując ograniczenia wprowadzane przez stare elity. W szczególności zlikwidujemy niewypłacalny ZUS, obniżymy podatki i dokonamy radykalnych cięć w aparacie władzy i administracji, które przyniosą oszczędności.

Będziemy pielęgnować NIEPODLEGŁOŚĆ i TOŻSAMOŚĆ NARODOWĄ, okazując dumę z osiągnięć i zwycięstw naszych przodków. Mądrość życiowa ludzi starszych, którą cenimy, pomoże ułożyć świat na nowo, ale inicjatywę przejmiemy my, e-pokolenie.

Zadbamy o PROFESJONALIZM, aby nasze cele były wykonalne, a osiągnięty sukces trwały. Utworzymy grupy programowe zajmujące się pracami legislacyjnymi oraz wszystkimi niezbędnymi analizami, w tym finansowymi.

ŁĄCZYMY SIŁY W REALU

Awangardą rewolucji internetowej są młodzi. Organizujmy się oddolnie i weźmy sprawy we własne ręce. Łączmy siły bez względu na wykształcenie, wiarę czy poglądy polityczne. Przynależność do partii politycznych czy organizacji społecznych nie przeszkadza we współpracy.

Cieszymy się ze spontanicznego powstania społeczności internetowych, łączących siły dziesiątek tysięcy młodych Polaków. To wielki sukces ponad ustalonymi przez stare elity podziałami i granicami. Czujemy żywioł młodości. Czujemy odradzającą się wspólnotę. Czujemy wzrastającą siłę.

Twórzmy Legiony!

Wpisujmy się na mapę sympatyków pod adresem www.kostkidomina.pl. Osiągajmy masę krytyczną w każdym mieście i gminie. Ci z Was, którzy mają potencjał do zorganizowania spotkania inauguracyjnego, niech przedstawią swoje możliwości pisząc do struktury@kostkidomina.pl

Spotkajmy się na spotkaniu inauguracyjnym. Miejsce i adres podamy na www.kostkidomina.plZawiążemy terenową jednostką organizacyjną, wybierzemy liderów.

Wraz z liderami utwórzmy struktury ponadlokalne.

Przeprowadzajmy akcje rozrywkowe, sportowe, kulturalne, szkoleniowe i społeczne. Bawmy się. Szkolmy. Walczmy o ideały.

CHRZANIMY KORPORACJE

Budujmy nasze własne firmy, które kładą nacisk w pierwszy rzędzie na zaspokajanie autentycznych ludzkich potrzeb. Brak chciwości, wykorzystanie oprogramowania na licencji otwartej oraz innowacyjność dają przewagę konkurencyjną, która zapewnia sukces rynkowy w starciu ze starymi korporacjami.

Budujmy multimedialny portal internetowy, w którym wpływy z reklam trafią głównie do autorów: artykułów, piosenek i filmów.

Budujmy systemy taniej łączności, chroniące prywatność przed inwigilacją.

Budujmy domy i mieszkania, które dzięki systemowi non profit będą znacznie tańsze niż wznoszone przez korporacje.

Budujmy instytucje finansowe, które nie będą zdzierać paskarskich prowizji i opłat od operacji na rachunkach bieżących np. kartami płatniczymi, na których środki będą zawsze w pełni bezpieczne.

Budując te i wiele innych innowacyjnych przedsiębiorstw twórzmy miejsca pracy dla młodych, w którym zrywamy z wyścigiem szczurów. Tworzymy wspólnotę młodych Polaków, którzy samorealizują się, odnoszą życiowy sukces i pokazują korporacjom środkowy palec.

JUŻ CZAS!

Przyłącz się i przewracaj www.kostkidomina.pl!

Kopiuj, zamieszczaj, rozsyłaj i promuj ten manifest gdzie tylko możesz!

2012 Copyleft - all rights reversed, wolność kopiowania - wszelkie prawa odwrócone!


TyranoTusk

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale