A oto cytacik z Antoniego.
Antoni Macierewicz: [...]Nie ma jednak wątpliwości, że kompetencje organów państwowych na rzecz tworzącego się państwa europejskiego zostaną ograniczone. Tak rzeczywiście będzie. Dokładniej może być.Konrad Piasecki (RMF FM): To jak prezydent Lech Kaczyński, jak premier ówczesny Jarosław Kaczyński mogli zgodzić się na taki traktat?A.M.: Może tak być, jeżeli będą realizowane te zamierzenia jakie formułuje Platforma Obywatelska, która w uchwale grudniowej bardzo jasno powiedziała, że będzie dążyła do ograniczenia kompetencji polskich i zwiększania kompetencji tego państwa europejskiego.
K.P.: W takim razie jak premier Jarosław Kaczyński i prezydent Lech Kaczyński mogli zgodzić się na taki traktat?
A.M.: Strasznie ma pan taką przedłużoną młodzieńczość.
K.P.: Dziękuję bardzo, ale dobiegam już czterdziestki, więc uważam to za komplement.
A.M.: Ale formułuje pan opinie ciągle tak, jakby pan miał dwadzieścia lat.
K.P.: A pan formułuje, jakby pan miał ile lat?
A.M.: Jest oczywiste, że warunkiem tego bardzo trudnego kompromisu, na granicy opłacalność, ale kompromisu - wtedy, kiedy był zawierany w Brukseli – było to, że u władzy będzie rząd, który będzie rządem interesu narodowego a nie interesu. Taka nastąpiła zmiana niestety, że zamiast rządu interesu narodowego jest rząd Platformy, czyli rząd interesu i stąd konieczność różnorodnych gwarancji wpisanych do ustawy ratyfikacyjnej.
K.P.: Zagłosuje pan panie pośle za ratyfikacją, czy przeciwko. Jak pan zagłosuje, kiedy przyjdzie do ostatecznego głosowania?
A.M.: Nie zmieniłem zdania w tej sprawie. Jeżeli te gwarancje będą wpisane do ustawy ratyfikacyjnej, to uważam, że można rozważyć zagłosowanie za tym.
Nie ma tu, w zasadzie, czego komentować. To mówi samo za siebie. Ale w sumie, dodam parę słów, w końcu i tak coraz mniej piszę. Antoni chyba zdaje sobie sprawę, że w obecnej sytuacji politycznej stawianie na Tadzia [ a propos, znany filmik, Oszukali mnie decydenci] oznacza chyba przegraną i lepiej trzymać się Jarka. Kto by pomyślał, że Antoni jest taki, ekhm, elastyczny.
Update. 56 przeciw ratyfikacji. Antek też. Widać go Jarek nie przekonał w trakcie nasiadówy. Aaaantek a już myślalem, że się uelastyczniłeś:)).
Z medialnej wierchuszki PiS przeciwni byli jeszcze Jurgiel, Girzyński, Cymański, Sobecka. Wstrzymali się [kilku z 12]: Kurski, Sośnierz, Rokita, Dziedziczak [sic!]. Nie glosował Marek Hipis Kuchciński i młody Dudziński [sic! a ponoć ci młodzi pisowcy to tacy ten teges proewropejscy].



Komentarze
Pokaż komentarze