0 obserwujących
99 notek
32k odsłony
  203   0

Pojemna, unijna kasa.

Agencje Rynku Rolnego, Spółki Skarbu Państwa, jak widzimy nie działają ku wzbogaceniu budżetu naszego państwa. Bo wystarczy, że przytrafi się nam na kierowniczych stanowiskach tych instytucji jakaś "czarna owca", która uczyni nasz kraj uboższym, bo pragnie zadbać wyłącznie o siebie, swoich najbliższych i  elitę od której zależy. Czyli  na polskim obszarze wiejskim jest większe zapotrzebowanie na patriotyzm, niżby się mogło wydawać. Ostatnio poruszył nas wątek  zaniedbanej wsi polskiej, która jest nękana nie tylko powodziami, gradobiciem, trąbami powietrznymi, ale i jest niewątpliwie zaniedbana niedopatrzeniem i zaniedbaniem ekonomicznym.      Chodzi o to, że przymusowe marnotrawstwo we współczesnej wsi polskiej pochodzi z narzuconego nam importu towarów, których mamy dostatek wewnątrz kraju i np. całe plony kopcowanych ziemniaków - rolnicy MUSZĄ wyrzucać, bo równocześnie ZAMYKA SIE ROLNIKOM DROGE DO WYKORZYSTANIA TYCH ZIEMNIAKÓW NA PASZE dla bydła, ponieważ europejskie kraje, silniejsze ekonomicznie, ZARZUCAJĄ NASZ RYNEK SWOJĄ PASZĄ, którą rolnicy muszą kupować za pieniądze z dotacji.
I tak -Polska musi dużo kupować z importu, czyli wzbogaca bogatsze państwa, a swój, szczególnie wiejski towar marnuje - wyrzucając go, a przy tym pomaga państwom w dużym kryzysie ( Grecji, Hiszpanii itp), ponieważ te państwa

(w przeciwieństwie do Polski, działającej na zasadzie wstydliwego gołodupca: "Zastaw się, a postaw się")

- rozpychają się łokciami prąc do dobrobytu. Bo to,(czyli czynienie z Polski kolonii, którą przedtem osłabiono eliminując stocznie i inne zakłady przemysłowe) wraz z podwyżkami pensji dla posłów i elity jest jedyna droga do utrzymania i robienia kariery przez naszą kadrę kierowniczą.

       W naszym dojonym kraju przybywa ubogich i słabych, bo, jak fama niesie, przy tym wszystkim - dotacje unijne wcale nie przewyższają naszej składki wpychanej w unijny tyłek, a nawet, jak podają media - są od niej niższe.

Tyle kosztuje nasze bezpieczeństwo z tytułu położenia geograficznego? Są inne rozwiązania, które nie muszą nas koalicyjnie wiązać, ani z najbliższym sąsiadem wschodnim, ani z zachodnim. 

 

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale