19 obserwujących
213 notek
191k odsłon
  808   0

Czy gen. Dukaczewski pracował dla obcego wywiadu?

Dla gen. Dukaczewskiego (ostatniego szefa WSI rozwiazanych przez Maciarewicza) plk. Kuklinski byl bardziej zdrajca niz bohaterem bo "wspolpracowal z obcym wywiadem"...

Mowi to gen. Dukaczewski, ktory uczyl sie w szkole GRU czyli conajmniej w czasie tych studiow musial wspolpracowac z GRU.

Pytam zatem, czy dla gen. Dukaczewskiego GRU, ktore go szkolilo i z ktorym conajmniej wtedy musial wspolpracowac, byl to "obcy wywiad" , czy moze juz  "wlasny" (sic!) ?

Bo jesli to pierwsze, to wedlug jego kategorii jest to zdrada, a jesli to to drugie to znacznie gorzej, bo to byloby juz zwykle zaprzanstwo !

 

PS

A tu wiecej kto to jest gen. Dukaczewski (material ogolnie dostepny z Wikipediii:

Marek Dukaczewski (ur. 9 kwietnia 1952 w Ciechanowie) – generał brygady Wojska Polskiego, były podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI).

Jego rodzicami byli Jadwiga z domu Mirosz oraz Zdzisław Dukaczewski (ur. 1926), porucznik UBP, w tym szef PUBP w Ciechanowie[1][2]. Od 1961 należał do ZHP[2]. W latach 1966-1971 uczęszczał do Technikum Nukleonicznego w Otwocku[2][3]. Absolwent studiów na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz w Podyplomowym Studium Zagranicznym przy Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Działał w Związku Młodzieży Socjalistycznej (od 1966, jako przewodniczący koła, wiceprzewodniczący Zarządu Szkolnego ds. ideowych, przewodniczący Zarządu Szkolnego[2]), Koła Młodzieży Wojskowej (członek Zarządu Koła, instruktor Komendy Chorągwi Mazowieckiej, członek Wojewódzkiego Kręgu Instruktorskiego[2]), Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej (od 1970)[2] oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (od 1970)[2][4].

Był oficerem wywiadu wojskowego PRL i III RP. Pracował w II Zarządzie Sztabu Generalnego WP oraz w WSI. W latach osiemdziesiątych brał udział w operacjach wywiadowczych w Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Uczestniczył w kursach GRU w Moskwie (sierpień 1989)[5][6].

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale