19 obserwujących
213 notek
191k odsłon
  417   0

Lemański znowu skłamał!

Komunikat Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej

W związku z pojawiającymi się mylnymi informacjami prasowymi oświadczamy, że nie jest prawdą jakoby ksiądz biskup Marek Solarczyk miał stwierdzić, że w wystąpieniu księdza Wojciecha Lemańskiego na Przystanku Woodstock "nie dostrzegł żadnych sformułowań, które można uznać za niewłaściwe czy mijające się z nauką Kościoła". Przeciwnie, podczas rozmowy z Ks. Wojciechem Lemańskim zostały wskazane fragmenty jego wypowiedzi, które należy uznać za niedopuszczalne, jak np. słowa wskazujące na brak szacunku dla Księży Biskupów, wysoce niestosowna wypowiedź dotycząca osoby prof. Bogdana Chazana.

Ksiądz Wojciech Lemański wyraził żal z powodu niektórych niefortunnych sformułowań, użytych przez niego podczas wystąpienia na Przystanku Woodstock, przeprosił także tych, którzy mogli tymi słowami poczuć się urażeni, zadeklarował także, że jego intencją nie było głoszenie poglądów sprzecznych z nauką Kościoła Katolickiego. Te wyjaśnienia zostały przyjęte przez księdza arcybiskupa Henryka Hosera i księdza biskupa Marka Solarczyka. Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC zdecydował, że wobec elementów skruchy okazanych przez księdza Wojciecha Lemańskiego wstrzymuje nałożenie na niego kary suspensy, udzielając w ten sposób kapłanowi kredytu zaufania w duchu Bożego Miłosierdzia.

Liczymy, że ksiądz Wojciech Lemański skoryguje niewłaściwe elementy swojego zachowania i wykorzysta owoce spotkania z księżmi biskupami dla dobra Kościoła.


Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej
Mateusz Dzieduszycki

 

Jak widać Lemański jak tylko wyszedł do mediów to znowu zaczął bezczelnie kłamac, zapewne po to, aby "zaprzyjaźnione media" mogły tryumfalnie ogłosić, że "nagonka" na Lemańskiego była całkowicie bezzasadna i ze to ON miał racje!

A ja zapytam czyzby gloszenieklamstw bylo jego glownym celem, a jego bogiem ojciec kłamstwa?

Tak czy owak, to znak że brak suspenzy byl poważnym błedem, bo miłosierdzie nie ma być pozwoleniem na powtórne zło, a punktem wyjścia do nawrócenia i naprawienia win.

Przypomne tylko,  ze Lemanski juz jako wikariusz zaslynal stwierdzeniem, ze "nie bedzie jadl przy jednym stole z bekartem" (opowiadal mi to naoczny swiadek) - co za ludzka to i chrzecijanska postawa!

Dlaczego ten podobno tak "wspanialy kaplan" w taki sposob stygmatyzowal niewinne niczemu dziecko?

Zreszta, dzis publicznie insynuuje, ze to Kosciol stygmatyzuje  dzieci z "in vitro"! Tymczasem, sprawa jest dokaldnie taka sama. Dzieci nie odpowiadaja za grzechy swoich rodzicow - dziecko z cudzolostwa czy in vitro, momo,z punktu widzenia morlanosci katolickiej "grzesznego sposobu poczecia", ma taka sama godnosc jak kazdy inny czlowiek i Kosciol mu jej nijak nie odbiera!
Lemanski albo jest kompletnym ignorante, albo cynicznym manipulatorem!

***

A tak na marginesie, to czyż ten pan nie dziala jak Szatan w raju zwodzący pierwszych rodzicżów ktory przedstwiał się jako miły i dobrotliwy dobroczyńca ludzkosci, który chce obronić biednych ludzi przed skostniałym i bezdusznym Bogiem, którego nie warto słuchac bo jest stary i głupi i zły...?

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo