Takie sobie gadanie
Powinniśmy być tak dobrzy, jak to tylko możliwe. Ale nie bardziej. Zerżnięte z Einsteina (trochę zmieniłem)
6 obserwujących
75 notek
14k odsłon
  385   3

Dziwy na portalu. Propagana czy choroba.

Na portalu S24 jestem krótko, tak chyba z 7 miesięcy. Nie wiem czy moje odczucia są trafne, czy nie, ale od pewnego czasu wydaje mi się, że przeważają tu blogerzy wybitnie prorządowi. Nie byłoby w tym nic złego, bo takie rzeczy zdarzają się wszędzie, ale dziś zaskoczyła mnie reakcja na neutralne w moim odczuciu wpisy o niemieckich armatohaubicach w Ukrainie. Wychodzi na to, że reakcja na "nieprawomyślne" wpisy jest natychmiastowa. I to jest właśnie ciekawe.

Zdarzyło mi się dziś przeczytać notkę zatytułowaną "Niemiecki sprzęt już po miesiącu zepsuł się na Ukrainie. Bundeswehra: Za dużo strzelali". Pod notka było sporo komentarzy. Czytając jeden z nich przypomniałem sobie, ze kilka dni temu czytałem gdzieś o zniszczeniu w Ukrainie polskiego Kraba z podobnych powodów (tzw. backfire, tzn "wystrzał (ogień) wsteczny polegający na eksplozji ładunku miotającego do przedziału załogi). No i napisałem komentarz.

Zdaje się, że dokładnie taki sam problem pojawił się w przypadku naszej armatohaubicy Krab. I chyba z gorszym skutkiem, bo została zniszczone.

przywołując info z jakiegoś portalu. Jeden z blogerów, nazwijmy go A,  odpowiedział :

Została zniszczona, co nie oznacza, że były problemy techniczne. Rodjanie też strzelają i niszczą. To jest wojna.

a inny, niech będzie B, napisał.

Przeczytałem artykuł. W którym miejscu jest mowa, że nastąpiła awaria KRAB-a?

co, było prawdą, bo w linkowanym tekście nie było nic o przyczynach straty tego Kraba. Ja znów swoje:

Słusznie. tyle tylko, ze uratowała się cała załoga, a pojazd został zniszczony wybuchem. Co w takim razie w ten piękny sposób wybuchło?

co B skomentował następująco:

Czyli dlatego, że nic nie wiesz, czujesz się uprawniony do pisania bzdur? Ogarnij się.

No i tu poczułem się "trochę nie tak", bo sugestia bym się "ogarnął" nie do końca była tu chyba na miejscu. Szczególnie po słowie "Czyli" na początku komentarza. Przywołany do porządku napisałem zatem :

W linkowanym przeze mnie artykule tego nie ma (zob. też mój komentarz do wpisu A). Ale nie widziałem żadnego opisu trafienia tej haubicy rosyjskim pociskiem. Dostępne opisy podają jednak, ze wybuchła amunicja. I ta załoga miała czas by się w takiej sytuacji ewakuować? Jest to oczywiście możliwe. Ale mało prawdopodobne. A jeśli skojarzyć to z problemami z haubicami niemieckimi, to raczej optowałbym za takim właśnie (awaria spowodowana niewłaściwą obsługą, taki przypadek wybuchu źle umieszczonego ładunku w lufie był już opisywany podczas IIWS. wielokrotnie) powodem wybuchu.

na co B napisał :

Przestań się kompromitować aż tak żałośnie. Ponieważ nic nie wiesz, to masz prawo gdybać? A już porównywanie nowoczesnych rozwiązań artyleryjskich z armatami z II WŚ świadczy wybitnie o twoim zacofaniu.

a bloger A dołożył :

Toż piszę, że Rosjanie też strzelają. Nie wiem co. Bomba, rakieta, pocisk artyleryjski? Jakie to ma znaczenie? Nie ma tam żadnej sugestii, że były problemy techniczne. Raczej nie doszło do bezpośredniego trafienia. Krab ma dość cienki pancerz.

Sprowokowało to blogeraTdo uwagi

ma facet wyobraźnie ino talentu brak to nadrabia koszałkami-opałkami.. takie "natręctwo"nie do opanowania,,

co zrozumiałem jako charakterystykę mej skromnej osoby. Napisałem więc do A (to do niego kierował swe uwagi T) co następuje :

Umieściłem tu kopię notki z kresy.pl. o powodach "awarii" naszego kraba w Ukrainie. Załączam teraz link jak tej notki szukać. Jest chyba na pozycjach 4 d0 6.

https://kresy.pl/?s=Krab

A oto treść notki. Mam nadzieję, że teraz nie zniknie.

" 19 lip 2022 |0 Komentarze
Wolski: Polski Krab na Ukrainie zniszczony w wyniku złej obsługi. Żeby nie było nieporozumień: Ukraiński Krab został stracony na skutek „backfire” czyli albo przedwczesnego zapłonu umieszczanego w lufie ładunku miotającego albo zassania do przedziału załogi niedopalonego ładunku miotającego – przekazał w poniedziałek Jarosław Wolski, politolog oraz analityk zajmujący się wojskiem i obronnością, publikujący m.in. na łamach […] 6Wolski: Polski Krab na Ukrainie zniszczony w wyniku złej obsługi 19 lip 2022 |0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia
Żeby nie było nieporozumień: Ukraiński Krab został stracony na skutek „backfire” czyli albo przedwczesnego zapłonu umieszczanego w lufie ładunku miotającego albo zassania do przedziału załogi niedopalonego ładunku miotającego – przekazał w poniedziałek Jarosław Wolski, politolog oraz analityk zajmujący się wojskiem i obronnością, publikujący m.in. na łamach „Nowej Techniki Wojskowej”. W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiło się […] 7Pierwszy polski Krab zniszczony na Ukrainie [+VIDEO] 17 lip 2022 |0 Komentarze
Pierwszy polski Krab zniszczony na Ukrainie [+VIDEO]. W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające samobieżną armatohaubicę Krab zniszczoną na Ukrainie. Armatohaubice polskiej produkcji zostały przekazane Ukrainie w ramach pomocy wojskowej. W mediach społecznościowych opublikowano w niedzielę nagranie przedstawiające samobieżną armatohaubicę Krab zniszczoną na Ukrainie. Sprzęt został przekazany przez Polskę Ukrainie w ramach pomocy […] 8Pierwszy polski Krab zniszczony na Ukrainie [+VIDEO] 17 lip 2022 |2 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia
W niedzielę w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające samobieżną armatohaubicę Krab zniszczoną na Ukrainie. Armatohaubice polskiej produkcji zostały przekazane Ukrainie w ramach pomocy wojskowej. W mediach społecznościowych opublikowano w niedzielę nagranie przedstawiające samobieżną armatohaubicę Krab zniszczoną na Ukrainie. Sprzęt został przekazany przez Polskę Ukrainie w ramach pomocy wojskowej. Destroyed Krab pic.twitter.com/EJD1WpOiwC — Orxan (@Orxan_012) […] "

bo wpisana do mego komentarza treść info  J. Wolskiego z portalu kresy.pl zniknęła razem z rzeczonym komentarzem. Potem było jeszcze kilka wpisów podobnej treści.


No i nie byłoby w tym nic specjalnie ciekawego, gdyby nie błyskawicznie pojawiające się oceny tych komentarzy. Ten ostatni w ciągu niecałych 5 minut zebrał 88 (achtkommaacht gadali na inne niemieckie działo i tak mi się to łatwiej zapamiętało). Jak to się stało? Co w tym moim komentarzu było takiego, ze takie duże i gwałtowne wzbudził emocje (teraz jest już 92)? Co ciekawe inne wystąpienia tego tekstu tez budziły spore negatywne emocje (średnio ok 40). Przeczytałem ten tekst kilka razy i niczego szczególnego w nim nie znalazłem. Może ktoś z Państwa wie o co chodzi?


Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale